Справа № 709/2063/14-к
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 серпня 2014 року смт.Чорнобай
Чорнобаївський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Левченко В.В.,
за участі секретаря - Нікітенко В.Г.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Чорнобай кримінальне провадження №12014250280000200 за обвинуваченням
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта середня спеціальна, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого, ідентифікаційний код НОМЕР_1,
- у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.164 КК України,
учасники кримінального провадження:
прокурори - Шпильовий Р.Д., Гриценко Р.Л.,
обвинувачений - ОСОБА_1,
законний представник потерпілої - ОСОБА_2,
В С Т А Н О В И В :
Суд визнав доведеним, що ОСОБА_1, який, згідно рішення Чорнобаївського районного суду Черкаської області №709/2235/13-ц від 14.08.2013 року, зобов'язаний виплачувати на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на утримання малолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5 в розмірі 1/4 частини його заробітку і всіх видів доходу, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 02.08.2013 р. і до повноліття дитини, з 02.08.2013 р. умисно, злісно ухилявся від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості по сплаті цих коштів станом на 01.07.2014 р. у розмірі 6018 грн. 50 коп. та сукупно відповідає сумі виплат за 11 платежів.
Дії обвинуваченого ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч.1 ст.164 КК України, як злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання неповнолітніх дітей (аліментів).
Обвинувачений ОСОБА_1 винним себе визнав, щиро кається у скоєному, не заперечує жодної з обставин викладених в обвинувальному акті, пояснив, що дійсно не сплачував аліменти на утримання своєї дочки. 25-го липня сплатив 500 грн. аліментів, пояснив, що надалі буде сплачувати вчасно.
Законний представник потерпілої ОСОБА_2 в судовому засіданні при призначенні покарання обвинуваченому покладалася на розсуд суду.
Враховуючи те, що обвинувачений ОСОБА_1 в повному обсязі визнав свою вину у вчиненні інкримінованого йому органом досудового слідства злочину при обставинах, викладених у обвинувальному акті та беручи до уваги, що прокурор та законний представник потерпілого також не оспорювали фактичні обставини кримінального провадження, і судом встановлено, що учасники судового провадження, в тому числі обвинувачений, правильно розуміють зміст цих обставин та відсутні сумніви щодо добровільності їх позиції, роз'яснивши їм положення ч.3 ст.349 КПК України про те, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини провадження у апеляційному порядку, вислухавши думку учасників судового провадження, які не заперечували проти розгляду кримінального провадження, в порядку, передбаченому ч.3 ст.349 КПК України, суд визнає недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин провадження, які ніким не оспорюються.
Враховуючи викладене, суд, допитавши обвинуваченого, дослідивши матеріали кримінальної справи, що характеризують особу обвинуваченого, прийшов до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення при обставинах, викладених в обвинувальному акті та вироку суду, доведена повністю. За вчинений злочин обвинувачений ОСОБА_1 підлягає покаранню.
Обставинами, які пом'якшують покарання ОСОБА_1, згідно ст.66 КК України, є щире каяття.
Обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_1, згідно ст.67 КК України, судом не встановлено.
При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_1, відповідно до положень Загальної частини КК України, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, який відповідно до ст.12 КК України класифікується як злочин невеликої тяжкості, відношення обвинуваченого до скоєного, особу обвинуваченого ОСОБА_1, який за місцем проживання характеризується незадовільно, на обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває, відсутність обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого, а тому суд вважає, що необхідним і достатнім кримінальним покаранням для виправлення ОСОБА_1 та запобігання вчиненню ним нових правопорушень є кримінальне покарання у виді громадські роботи.
Запобіжний захід ОСОБА_1 - особисте зобов'язання, слід залишити до набрання вироком законної сили.
Судові витрати та речові докази по справі відсутні.
Керуючись ст.ст. 369-371, 374 КПК України, суд,-
З А С У Д И В :
Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.164 КК України і призначити йому покарання 80 (вісімдесят) годин громадських робіт
Запобіжний захід ОСОБА_1 - особисте зобов'язання залишити до набрання вироком законної сили.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області шляхом подачі апеляційної скарги через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченим та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.
Суддя Чорнобаївського
районного суду В.В.Левченко