Юридическая помощь
Юридическая помощь
У Вас проблемы, и Вы не знаете как их разрешить?
Спросите опытных юристов — мы не оставим Вас в беде!
Юридические Статьи
Услуги и консультация адвоката

Услуги и консультация адвоката В целях защиты как своих собственных интересов, так и для защиты собственного бизнеса стоит использовать те профессиональные ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть Вашей жизни Уголовный процесс представляет собой на практике очень сложный процесс, при котором сплетаются самые разные интересы.

Юридические Новости
Новые нормы по защите прав граждан

Новые нормы по защите прав граждан
С 1 января 2013 г. появились новые нормы, которые касаются защиты прав граждан.

Конституционный Суд: имущество ...

Конституционный Суд: имущество супругов будет делиться иначе
Верховный Суд сформировал позицию судов при разрешении дел о расторжении брака и разделе совместно нажитого имущества

Юр. Консультации

Порядок видачі дозволу на працевлаштування іноземців або як працевлаштуватись іноземцям на роботу в Україні.

  1. Державний центр зайнятості
  2. Для отримання дозволу на використання праці іноземця роботодавець подає до центру зайнятості такі документи:
  3. Для отримання дозволу на використання праці іноземця, який належить до категорії "внутрішньокорпоративні цесіонарії" або "особи, що надають послуги без комерційної присутності в Україні", роботодавець подає документи, зазначені вище а також:
  4. Рішення про працевлаштування
  5. Дозвіл на працевлаштування дає відповідний статусу іноземцю.

Порядок видачі дозволу на працевлаштування іноземців або як працевлаштуватись іноземцям на роботу в Україні.Цей Порядок визначає процедуру видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства.

Цей Порядок поширюється також на іноземців, що направлені іноземними суб'єктами господарювання в Україну для виконання певного обсягу робіт або надання послуг на основі договорів (контрактів), укладених між українськими та іноземними суб'єктами господарювання.

Державний центр зайнятості

Дозвіл на використання праці іноземця видається роботодавцю Державним центром зайнятості або за його дорученням центром зайнятості Автономної Республіки Крим, обласними, Київським та Севастопольським міськими центрами зайнятості (далі - центр зайнятості).

Дозвіл на використання праці іноземця видається роботодавцю, що зареєстрований у центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) та не має заборгованості перед ним.

Для розгляду поданих роботодавцем документів та надання відповідних рекомендацій при центрі зайнятості утворюється комісія, до складу якої включаються представники органів внутрішніх справ, служби безпеки, державної прикордонної та державної податкової служби, а також інших заінтересованих органів.

Положення про комісію затверджується Мінпраці за погодженням з МВС, СБУ, Адміністрацією Держприкордонслужби та ДПА.

Рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на використання праці іноземця, продовження строку його дії приймається директором чи заступником директора центру зайнятості.

Для отримання дозволу на використання праці іноземця роботодавець подає до центру зайнятості такі документи:

  • заява;
  • дві кольорові фотокартки розміром 3,5 x 4,5 см;
  • обґрунтування доцільності використання праці іноземця і можливості створення для нього відповідних умов для перебування і роботи;
  • документ (наказ, витяг з протоколу, доручення тощо), оформлений в установленому порядку, який посвідчує право особи представляти інтереси роботодавця у центрі зайнятості;
  • довідка органу державної податкової служби про сплату роботодавцем податків та зборів (обов'язкових платежів);
  • довідка центру зайнятості про відсутність у роботодавця заборгованості перед Фондом;
  • квитанція про внесення плати за розгляд заяви;
  • копія проекту трудового договору (контракту), засвідчена роботодавцем;
  • довідка, скріплена печаткою та завірена підписом роботодавця (у разі наявності на підприємстві режимно-секретного органу - також підписана його керівником), про те, що робоче місце або посада, на яких використовуватиметься праця іноземця, відповідно до законодавства не пов'язані з належністю до громадянства України і не потребують надання допуску до державної таємниці;
  • довідка органу внутрішніх справ про відсутність (наявність) судимості у іноземця, який на момент оформлення дозволу перебуває на території України;
  • довідка уповноваженого органу країни походження (перебування) про те, що іноземець, який на момент оформлення дозволу перебуває за межами України, не відбуває покарання за скоєння злочину та не перебуває під слідством;
  • копії статуту та свідоцтва про державну реєстрацію роботодавця, засвідчені в установленому порядку;
  • копії документів про освіту або кваліфікацію іноземця;
  • копії сторінок паспортного документа іноземця, що містять основні ідентифікаційні дані.

Для отримання дозволу на використання праці іноземця, який належить до категорії "внутрішньокорпоративні цесіонарії" або "особи, що надають послуги без комерційної присутності в Україні", роботодавець подає документи, зазначені вище а також:

  • рішення іноземного суб'єкта господарювання про переведення іноземця на роботу в Україну;
  • копію контракту іноземця з іноземним суб'єктом господарювання про переведення на роботу в Україну з визначенням строку роботи в Україні;
  • копію контракту про безпосереднє надання послуг в Україні (для іноземця, який належить до категорії "особи, що надають послуги без комерційної присутності в Україні").

Усі видані зарубіжною країною та складені іноземною мовою документи, повинні бути перекладені на українську мову, засвідчені згідно із законодавством країни їх видачі та легалізовані в МЗС, якщо міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, не передбачено інше.

Рішення про працевлаштування

Рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на використання праці іноземця, продовження строку його дії приймається у строк, що не може перевищувати 30 календарних днів з дня одержання пакета документів, передбачених цим Порядком.

Про прийняте рішення центр зайнятості письмово повідомляє роботодавця.

Дозвіл на використання праці іноземця в Україні видається на строк до одного року. Для продовження строку дії зазначеного дозволу роботодавець подає до центру зайнятості не пізніше ніж за місяць до закінчення строку дії дозволу документи, зазначені вище.

Дозвіл на використання праці іноземця, який належить до категорії "внутрішньокорпоративні цесіонарії" або "особи, що надають послуги без комерційної присутності в Україні", видається на строк не більше ніж три роки. Строк дії зазначеного дозволу може бути продовжено на два роки, для чого роботодавець подає до центру зайнятості документи не пізніше ніж за місяць до закінчення строку дії дозволу.

Дозвіл на працевлаштування дає відповідний статусу іноземцю.

Дозвіл на використання праці іноземця є підставою для отримання іноземцем візи відповідного типу, реєстрації місця тимчасового проживання в Україні та оформлення посвідки на тимчасове проживання на строк дії дозволу.

Продовження строку дії дозволу на використання праці іноземця є підставою для звернення роботодавця та іноземця до територіального органу або підрозділу Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб стосовно продовження строку перебування іноземця на території України та оформлення нової посвідки на тимчасове проживання в Україні.

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Не пропустите:

Продовження статті послуги юриста по розлученню (розірвання шлюбу) в Києві

Залучення юриста по розлученням у будь-яку сімейну справи сприяє її матеріальному та моральному вирішенню

Учредительные документы

Формальный подход к разработке и содержанию учредительных документов может быть причиной отмены судом государственной регистрации субъекта предпринимательства

Особенности осуществления хозяйственной деятельности на территории приоритетного развития

Законом определен специальный режим инвестиционной деятельности с целью создания новых рабочих мест (территория приоритетного развития).

Развод, делим квартиру

Как делится квартира при разводе? По общему правилу пополам, однако возможен ряд исключительных обстоятельств


Отзывы о нас
Чувствуется истинная забота о ближних. Благодаря столь занимательному интернет проекту я, наконец-то, надумался.

Просто замечательный! Хорошенький ресурсик! Классно! Всё очень удобно и просто. Спасибо за профессиональный портал!
Анонс событий
Рекомендовано
Судебная практика

№910/20105/13

Судья: Отрюх Б.В.
07.01.2015

№757/93/15-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015