12.03.2014 Справа № 756/2801/14-ц
унікальний №756/2801/14-ц
провадження № 2-з/756/60/14
УХВАЛА
12 березня 2014 року суддя Оболонського районного суду м.Києва Маринченко М.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення його позову до ОСОБА_2, третя особа - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3, про визнання недійсним договору довічного утримання,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати недійсним договір довічного утримання від 14 серпня 2013 року, укладений між ОСОБА_4 та ОСОБА_2, нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3, за умовами якого ОСОБА_4 передав у власність ОСОБА_2 квартиру АДРЕСА_1, а ОСОБА_2 зобов'язався забезпечувати ОСОБА_4 утриманням довічно на умовах вказаного договору.
В обґрунтування вказаних вимог позивач посилається на те, що його двоюрідний брат ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 і спадкоємцем якого він являється, в момент укладення вказаного договору не усвідомлював значення своїх дій та не міг керувати ними.
Позивач також подав до суду заяву, в якій просить накласти арешт на квартиру АДРЕСА_1, посилаючись на те, що йому стало відомо, що відповідач має намір продати вказану квартиру, що утруднить або зробить неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до ст. 151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до ч.3 ст.152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Суд вважає за необхідне накласти арешт на спірну квартиру АДРЕСА_1, оскільки невжиття вказаного заходу забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Керуючись ст.ст. 151,152, 153 ЦПК України,
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити.
Накласти арешт на квартиру АДРЕСА_1, яка згідно умов договору довічного утримання від 14 серпня 2013 року, укладеного між ОСОБА_4 та ОСОБА_2, нотаріально посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3, передана у власність ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції шляхом подання в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Відповідно до ч. 9 та ч. 10 ст. 153 ЦПК України ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Суддя М.М.Маринченко