Справа № 2-а-11218/11
Провадження № 2-а/1510/1359/12
У х в а л а
"31" жовтня 2012 р.
Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Баннікова Н.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїл Одеської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання зробити перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, зробити перерахунок розміру пенсії, виходячи з трудового стажу, стягнення суми інфляційних збитків та відшкодування моральної шкоди, -
В с т а н о в и в :
27.10.2011 року позивач звернувся до Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїл Одеської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання зробити перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, зробити перерахунок трудовий стаж та розміру пенсії, виходячи з трудового стажу, стягнення суми інфляційних збитків та відшкодування моральної шкоди.
Відповідно до ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються :
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування позивача), поштова адреса, а також номер зв'язку, адреса електронної почти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності-клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків; заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази про які йому відомо і які можуть бути використані судом. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Так, до суду подано позов, який не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.
З позовної заяви вбачається, що позивач просить провести перерахунок розміру пенсії по середньомісячних показниках заробітної плати, однак не вказує за який період (рік, місяць, число).
Крім того, позивачем не обґрунтовано суму інфляційних збитків в розмірі 936,10 грн. (не надано розрахунок суми) та не зазначено суми інфляційних збитків, розміру канцелярських витрат на листування з Управлінням Пенсійного фонду України, підготовку позовної заяви та розміру моральної шкоди окремо по кожній з вимог: щодо соціальних виплат, як дитині війни, щодо перерахунку розміру пенсії та щодо розрахунку розміру пенсії, виходячи з трудового стажу.
Також у позовній заяві відсутні посилання на докази вищезазначених позовних вимог (підстави позову) щодо перерахунку розміру пенсії та щодо розрахунку розміру пенсії, виходячи з трудового стажу.
До того ж, до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору та відсутні обґрунтовані посилання на те, що позивач звільнений від сплати такого збору.
Так, судовий збір при зверненні до суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита, а його розмір визначається відповідно до ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 "Про державне мито".
Також ст. 4 названого Декрету встановлено коло осіб, які мають пільги щодо сплати державного мита. Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 4 цього Декрету від сплати державного мита звільняються інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи.
Згідно ст. 22 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від сплати судових витрат звільняються особи, на яких поширюється чинність цього Закону.
У відповідності до п. 34 ч. 1 ст. 4 зазначеного Декрету визначено, що Пенсійний фонд України, його підприємства, установи й організації звільняються від сплати державного мита.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 4 цього Декрету від сплати державного мита звільняються органи соціального страхування та органи соціального забезпечення - за регресними позовами про стягнення з особи, яка заподіяла шкоду, сум допомоги і пенсій, виплачених потерпілому або членам його сім'ї, а органи соціального забезпечення - також за позовами про стягнення неправильно виплачених допомоги та пенсій.
З вищенаведеного вбачається, що лише у конкретних випадках та виключно за умови звернення до суду з позовом (участі у справі в якості позивача) від сплати державного мита звільняються органи соціального забезпечення, органи місцевого та регіонального самоврядування, але не позивачі (фізичні особи) за вимогами про нарахування пенсії.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
В такому разі, зазначену позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, -
У х в а л и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїл Одеської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання зробити перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, зробити перерахунок трудового стажу та розміру пенсії, виходячи з трудового стажу, стягнення суми інфляційних збитків та відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу строк до 15.11.2011 року для виправлення вказаних недоліків.
Роз'яснити, що у разі невиконання в строк наведених в ухвалі вимог, заява буде вважатись неподаною та з усіма додатками повернута позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Н. В. Баннікова