ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
21.01.14 № 910/645/14. Суддя Пукшин Л.Г., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Геоінвест"
до Комунального підприємство з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення "Спецжитлофонд"
про зустрічна позовна заява по справі №910/24904/13
ВСТАНОВИВ:
Позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Геоінвест" до Комунального підприємства з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення "Спецжитлофонд" про зобов'язання прийняття майна з оренди та оформлення відповідного акту (зустрічна позовна заява у справі 910/24904/13) підлягає поверненню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 ГПК України відповідач має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним.
Суд звертає увагу заявника, що зустрічний позов - це позов, що подається відповідачем позивачу для одночасного розгляду з первісним позовом, що характеризується самостійністю матеріально-правової вимоги відповідача до позивача. Більше того, як зазначалось вище, зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним.
Обставини, які свідчать про взаємну пов'язаність зустрічного позову з первісним, а так само докази, що підтверджують ці обставини, повинні зазначатися у зустрічній позовній заяві (пункт 5 частини другої статті 54 ГПК).
При вирішенні питання прийняття до провадження зустрічного позову для сумісного розгляду із первісним, необхідно з'ясувати, чи пов'язані первісний та зустрічний позови підставами та поданими доказами, чи задоволення зустрічного позову виключатиме частково чи повністю задоволення первісного позову тощо.
Відповідно до п.16 Листа Вищого господарського суду від 12.03.2009 № 01-08/163 "Про деякі питання, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів України у другому півріччі 2008 року щодо застосування норм Господарського процесуального кодексу України" обставини, які свідчать про взаємну пов'язаність зустрічного позову з первісним (за підставами цих позовів та/або поданими доказами; можливістю зарахування вимог за усіма позовами; у зв'язку з тим, що задоволення зустрічного позову виключатиме частково чи повністю задоволення первісного позову тощо), а так само докази, що підтверджують ці обставини, повинні зазначатися у зустрічній позовній заяві (пункт 5 частини другої статті 54 ГПК). Якщо у ній не вказано відповідних обставин, на яких, зокрема, ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують ці обставини, то зустрічна позовна заява повертається без розгляду з посиланням на пункт 3 частини першої статті 63 та статтю 60 ГПК.
Проаналізувавши зустрічні позовні вимоги, суд дійшов висновку, що пред'явлений зустрічний позов взаємно непов'язаний з первісним позовом, оскільки заявлену зустрічну позовну вимогу можна визнати як самостійну позовну вимогу, яка не буде виключати повністю або часткове задоволення первісного позову, та сумісний розгляд цих вимог утруднить вирішення спору. Крім того, суд зазначає, що первісні позовні вимоги про стягнення заборгованості за договором оренди житлового приміщення № 3533 охоплюють період заборгованості з 01.07.13 по 31.10.13, в той час як в зустрічному позові ТОВ "Геоінвест" зазначає про закінчення строку дії вказаного договору 31.12.13 та відмову КП "Спецжитлофонд" прийняти вказане приміщення з орендного користування, що жодним чином не впливає на зобов'язання позивача за зустрічним позовом сплачувати орендну плату протягом дії договору оренди.
Суд звертає увагу позивача за зустрічним позовом на те, що з вимогами, викладеними у зустрічному позові, заявник може звернутись до суду, подавши відповідний окремий позов.
Таким чином, керуючись ст. 60, п. 3 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Зустрічну позовну заяву та додані до неї матеріали повернути без розгляду.
Звернути увагу позивача, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Суддя Пукшин Л.Г.