Юридическая помощь
Юридическая помощь
У Вас проблемы, и Вы не знаете как их разрешить?
Спросите опытных юристов — мы не оставим Вас в беде!
Юридические Статьи
Услуги и консультация адвоката

Услуги и консультация адвоката В целях защиты как своих собственных интересов, так и для защиты собственного бизнеса стоит использовать те профессиональные ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть Вашей жизни Уголовный процесс представляет собой на практике очень сложный процесс, при котором сплетаются самые разные интересы.

Юридические Новости
Новые нормы по защите прав граждан

Новые нормы по защите прав граждан
С 1 января 2013 г. появились новые нормы, которые касаются защиты прав граждан.

Конституционный Суд: имущество ...

Конституционный Суд: имущество супругов будет делиться иначе
Верховный Суд сформировал позицию судов при разрешении дел о расторжении брака и разделе совместно нажитого имущества

Юр. Консультации

про визнання протиправними дій - Львівський окружний адміністративний суд - Мартинюк Віталій Ярославович

    ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2О К Р Е М А УХВАЛА

    14 жовтня 2012 р. № 2а-8795/12/1370

    Львівський окружний адміністративний суд в складі

    головуючого-судді Мартинюка В.Я.

    суддів Ланкевича А.З.

    Тертичного В.Г.

    секретар судового засідання Бравчук Д.Є.

    за участі позивача ОСОБА_3,

    та представників:

    від відповідача -Мукан Б.С., Буджак В.П.,

    від третьої особи -Швець І.Ю.,

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_3, офіційного спостерігача від ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА»в одномандатному виборчому окрузі №117 до Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №117 з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Львівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА»про визнання протиправними дій, визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії,-

    в с т а н о в и в :

    позивач звернулася в суд з позовом до відповідача про визнання дій щодо відмови у розгляді повторного запиту на інформацію такими, що суперечать Закону України «Про доступ до публічної інформації»; про визнання протиправною та скасування постанови №14 щодо відмови у наданні копій цивільно-правових угод, укладених із відповідними спеціалістами, експертами та технічними працівниками, які залучені виборчою комісією для забезпечення здійснення своїх повноважень та про зобов'язання надати копії цивільно-правових угод, укладених із відповідними спеціалістами, експертами та технічними працівниками, які залучені виборчою комісією для забезпечення здійснення своїх повноважень (без персональних даних).

    Підставами позовних вимог стало те, що відповідач відмовив позивачу у наданні інформації, оскільки така, на його думку, містить конфіденційні дані про особу.

    Як передбачено п.19 ч.2 ст.31 Закону України «Про вибори народних депутатів України»від 17.11.2011 року за №4061-VI, з наступними змінами та доповненнями, окружна виборча комісія здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами України.

    Відповідно до ст.1 Закону України «Про доступ до публічної інформації»від 13.01.2011 року за №2939-VI , з наступними змінами та доповненнями, публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

    Згідно з ч.1 ст.20 даного Закону, розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

    Частиною 1 ст.17 зазначеного Закону передбачено, що конфіденційна інформація - це інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов.

    До конфіденційної інформації, у відповідності до положень Рішення Конституційного суду України від 20.01.2012 року за №2-рп/2012, належить інформація про особисте та сімейне життя особи, а саме будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, стосунки тощо, пов'язані з особою та членами її сім'ї, за винятком передбаченої законами інформації, що стосується здійснення особою, яка займає посаду, пов'язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень.

    Судом під час судового розгляду встановлено, що на адресу відповідача направлялись запити на отримання інформації в яких запитувач просив надати копії цивільно-правових угод, укладених із відповідними спеціалістами, експертами та технічними працівниками, які залучені виборчою комісією для забезпечення здійснення своїх повноважень, тобто інформацію, яка була створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків (публічну інформацію).

    Відповідач своєю постановою від 17.09.2012 року за №14 відмовив запитувачу у наданні інформації. Свою відмову мотивує тим, що запитувана інформація містить конфіденційну інформацію про осіб.

    Згідно з ч.7 ст.6 згаданого Закону, обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

    З огляду на положення наведеної норми, розпорядник інформації (відповідач) мав надати інформацію доступ до якої необмежений, в даному випадку, інформацію, яка міститься у цивільно-правових угодах за виключенням конфіденційної інформації.

    Незважаючи на те, що ухвалою суду від 13.10.2012 року адміністративний позов в частині вимог про визнання протиправною та скасування постанови від 17.09.2012 року за №14 залишено без розгляду, суд не може залишити поза увагою порушення відповідачем закону у сфері правовідносин щодо доступу до публічної інформації.

    Відповідно до ч.1 ст.177 КАС України, у разі виявлення порушень, що можуть бути підставою для притягнення до відповідальності не за правилами цього Кодексу, суд постановляє окрему ухвалу з повідомленням про наявність таких порушень і надсилає її до органів чи осіб, уповноважених вжити у зв'язку з цим заходів, встановлених законом.

    Враховуючи те, що окружною виборчою комісією було відмовлено у надання інформації на запит, суд приходить до висновку про наявність порушень, які можуть бути підставою для притягнення до відповідальності посадових осіб даної виборчої комісії, а відтак, існують підстави для постановлення окремої ухвали.

    Суд направляє окрему ухвалу для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону Центральній виборчій комісії.

    Керуючись ст.ст. 165, 166, 177 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

    у х в а л и в :

    Вжити заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню Окружною виборчою комісією з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №117 Львівської області вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

    Окрему ухвалу направити Центральній виборчій комісії для вжиття відповідних заходів реагування.

    Про вжиті заходи повідомити Львівський окружний адміністративний суд не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.

    Окрема ухвала може бути оскаржена особами, інтересів яких вона стосується.

    Ухвала набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

    Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку у дводенний строк з дня її проголошення.

    Головуючий-суддя В.Я.Мартинюк

    суддя А.З.Ланкевич

    суддя В.Г.Тертичний

    Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.
    Нравится

    Не пропустите:

    Развод - юридические тонкости

    Если пара решила расторгнуть свой брак, то помощь опытного адвоката по разводам будет весьма уместной

    Помощь специалиста позволит безболезненно и быстро разрешить многие сложности

    Помощь юриста позволит безболезненно и быстро разрешить многие сложности, сохранить средства и ресурсы, защитить права человека

    Можно ли в правовых вопросах обойтись без помощи юриста?

    Может случиться, что, следуя советам, предложенным в интернете, человек не только не поможет себе, но даже нарушит закон

    Нові юридичні адреси в Києві

    У нашій базі багато надійних юридичних адрес для реєстрації у Києві та по Київській області


    Отзывы о нас
    Огромное спасибо за тот огромный труд, который Вы делаете ежедневно для пользователей. Умнички!!!

    . Сегодня совершенно случайно набрел на этот интернет сайт, чему очень рад! С огромным удовольствием сошлюсь на Вас на своей страничке в интернете!
    Анонс событий
    Рекомендовано
    Судебная практика

    №910/20105/13

    Судья: Отрюх Б.В.
    07.01.2015

    №757/93/15-к

    Судья: Білоцерківець О. А.
    07.01.2015