КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-9103/249/2012
Суддя-доповідач: Борисюк Л.П.
УХВАЛА
24 жовтня 2012 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Борисюк Л.П. перевіривши матеріали позовної заяви кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 138 ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії, третя особа: кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 138 ОСОБА_3 про визнання незаконною та скасування постанови, -
ВСТАНОВИВ:
23 жовтня 2012 року кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 138 ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до Центральної виборчої комісії, третя особа: кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 138 ОСОБА_3 про визнання незаконною та скасування постанови № 479 від 17 серпня 2012 року «Про реєстрацію кандидатів у народні депутати України, які балотуються в одномандатних виборчих округах у порядку самовисування» в частині реєстрації кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 138 ОСОБА_3
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що оскаржувана постанова ЦВК порушує права позивача, оскільки третьою особою в автобіографії зазначено, що він є членом Комуністичної партії України, що не відповідає дійсності, так як 11 березня 2009 року його було виключено з членів Комуністичної партії України та зазначає, що автобіографія ОСОБА_3 всупереч вимогам п. 2 ч. 2 ст. 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України»не містить обов'язкового зазначення партійності.
Відповідно до ч. 9 ст. 108 Закону України «Про вибори народних депутатів України», рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації, кандидатів, їхніх довірених осіб, партій, їхніх посадових осіб та уповноважених осіб, офіційних спостерігачів, що порушують законодавство про вибори, можуть бути оскаржені до суду в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
За правилами частини 6 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Частиною 7 статті 172 Кодексу передбачено, що позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, що мали місце до дня голосування, може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частиною шостою цієї статті, але не пізніше двадцять четвертої години дня, що передує дню голосування.
Відповідно до вимог частини 5 статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України, днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Аналогічна правова позиція викладена також у Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 2 квітня 2007 року № 2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму», пунктом восьмим якої встановлено, що у разі пропущення строку звернення до суду позовні заяви у спорах, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму, залишаються судами без розгляду на будь-якій стадії проходження справи в суді: відкриття провадження, попереднього та судового розгляду справи, таким же чином вирішується питання апеляційним судом у випадку виявлення подібної підстави у суді апеляційної інстанції під час перевірки законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції.
Враховуючи те, що позивач ОСОБА_2 оскаржує постанову Центральної виборчої комісії № 479 від 17 серпня 2012 року, а з позовом до суду звернувся лише 23 жовтня 2012 року, з урахуванням положень Кодексу адміністративного судочинства України, вважаю, що позовна заява ОСОБА_2 підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись 160, 165, 172, 179 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 138 ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії, третя особа: кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 138 ОСОБА_3 про визнання незаконною та скасування постанови -залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки визначенні ст. 177 КАС України.
Суддя: Л.П. Борисюк