КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-4355/11 Головуючий у 1-й інстанції: Нечепоренко Л.М. Суддя-доповідач: Мацедонська В.Е.
УХВАЛА
Іменем України
25 жовтня 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мацедонської В.Е.,
суддів Грищенко Т.М., Лічевецького І.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в Рокитнянському районі Київської області на постанову Рокитнянського районного суду Київської області від 29 квітня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Рокитнянському районі Київської області про відмову у проведенні перерахунку та виплати недоотриманої суми пенсії та зобов'язання провести перерахунок та виплату недоотриманих сум пенсії,-
встановив:
02 лютого 2011 року позивач звернулась до Рокитнянського районного суду Київської області з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Рокитнянському районі Київської області про визнання дій відповідача щодо відмови у донарахуванні та виплаті недоотриманої суми додаткової пенсії, доплати до пенсії протиправними; зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату позивачу щомісячної доплати до пенсії у розмірі однієї мінімальної заробітної плати визначеної ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 23 липня 2010 року по даний час з подальшим перерахуванням та виплатою у відповідності до змін діючого законодавства та встановлення нових розмірів мінімальної заробітної плати, з врахуванням фактично виплачених сум; зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату щомісячної додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, особі віднесеної до 4 категорії, з 23 липня 2010 року по даний час у розмірі визначеному ст.51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку 15% мінімальної пенсії за віком з подальшим перерахуванням та виплатою у відповідності до змін діючого законодавства.
Постановою Рокитнянського районного суду Київської області від 29 квітня 2011 року позовні вимоги позивача до Управління Пенсійного Фонду України в Рокитнянському районі Київської області про відмову у проведенні перерахунку та виплати недоотриманої суми пенсії та зобов'язання провести перерахунок та виплату недоотриманих сум пенсії - задоволено частково, а саме: визнано дії відповідача щодо відмови у донарахуванні та виплаті недоотриманих сум пенсії протиправними; зобов'язано відповідача здійснити нарахування та виплату позивачу щомісячної доплати до пенсії у розмірі однієї мінімальної заробітної плати у відповідності до ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та щомісячної додаткової пенсії у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком у відповідності до ст.51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» починаючи з 02 серпня 2010 року по 02 лютого 2011 року та з 03 лютого 2011 року з урахуванням виплачених коштів та з послідуючою їх виплатою згідно діючого законодавства на час виплати. В решті позовні вимоги залишено без задоволення.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, Управління Пенсійного Фонду України в Рокитнянському районі Київської області подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.
Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 198, ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач є потерпілою від Чорнобильської катастрофи, що підтверджується копією посвідчення (категорія 4), серія НОМЕР_1, виданим Київською облдержадміністрацією 22 березня 1996 року, отримує пенсію у відповідача та проживає у с. Запруддя Київської області, яке за переліком населених пунктів Київської області віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю.
У відповідності до ст. 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Статтею 51 Закону передбачено, що особам, віднесеним до категорії 4, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 15 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до ч.1 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, проводиться доплата до пенсії, яка становить у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.
Всупереч ст. ст. 39, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» позивачу доплати виплачувалась відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530, від 26 липня 1996 року №836.
З огляду на те, що Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має вищу юридичну силу в порівняні з Постановами Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530 та від 26 липня 1996 року №836 відповідач не правомірно виплачував доплату до пенсії та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю в меншому розмірі ніж це передбачено ст.ст. 39, 51 зазначеного Закону.
На підставі вищенаведеного, приймаючи до уваги, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду першої інстанції доводами апелянта не спростовані, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для зміни або скасування постанови суду.
Керуючись ст.ст.183-2, 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в Рокитнянському районі Київської області - залишити без задоволення.
Постанову Рокитнянського районного суду Київської області від 29 квітня 2011 року - залишити без змін.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя В.Е.Мацедонська
Судді Т.М. Грищенко
І.О.Лічевецький
Головуючий суддя Мацедонська В.Е.
Судді: Лічевецький І.О.
Грищенко Т.М.