ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/11779/14-ц
провадження № 2/753/5040/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" липня 2014 р.суддя Дарницького районного суду м. Києва Сирбул О.Ф., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк» про стягнення коштів за договором,
в с т а н о в и в:
До Дарницького районного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк» про стягнення коштів за договором.
Відповідно ч. 2 ст. 109 Цивільного процесуального кодексу України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням.
У відповідності до ч. 5 ст. 110 Цивільного процесуального кодексу України позови про захист прав споживачів можуть пред'являтись також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.
Як вбачається з предмету спору, позивач ОСОБА_2 просить суд: «Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк» на користь ОСОБА_2 суму вкладу в розмірі 23 000,00 доларів США та нарахованих відсотків 1 437 доларів США 51 цент за договором банківського вкладу № 745235/2014 від 13 лютого 2014 року».
Виходячи зі змісту позовної заяви, позивач ОСОБА_2, обґрунтовуючи підстави звернення саме до Дарницького районного суду міста Києва, посилається на положення ч.5 ст.110 Цивільного процесуального кодексу України, мотивуючи тим, що в розрізі склавшися правовідносин, позивач є споживачем фінансових послуг (послуг банківського вкладу), що є підставою для звернення до суду за своїм місцем проживання.
Разом з тим, застосування Закону України «Про захист прав споживачів» до спорів, які виникають з кредитних правовідносин, можливе в тому разі, якщо предметом і підставою позову є питання надання інформації споживачеві про умови отримання кредиту, типи відсоткової ставки, валютні ризики, процедура виконання договору тощо, які передують укладенню договору.
Таким чином, виходячи із предмету спірних правовідносин та загальних правил підсудності, даний спір непідсудний Дарницькому районному суду міста Києва, оскільки має розглядатись за правилами територіальної підсудності в порядку, передбаченому ч. 2 ст.109 Цивільного процесуального кодексу України, тобто за місцезнаходженням відповідача Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк», який розташований за адресою: 04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 27, що територіально відноситься до Шевченківського району м. Києва, оскільки формальне посилання позивача на положення ст. 110 Цивільного процесуального кодексу України, не ґрунтується на положеннях цивільного процесуального законодавства, та виходить за межі заявлених позовних вимог, які не ґрунтуються на положеннях Закону України «Про захист прав споживача».
З огляду на викладене, дана справа не підсудна Дарницькому районному суду міста Києва, тому підлягає поверненню позивачу для подання позову до належного суду, як це передбачено п.4 ч.3 ст.121 Цивільного процесуального кодексу України.
Враховуючи наведене та керуючись п. 4 ч. 3 ст.121, 209-210 Цивільного процесуального кодексу України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк» про стягнення коштів за договором повернути позивачу, для подання до належного суду.
Роз'яснити позивачу його право подати позовну заяву до Шевченківського районного суду міста Києва, за правилами територіальної підсудності, як це передбачено ч. 2 ст. 109 Цивільного процесуального кодексу України.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
С у д д я: