Юридическая помощь
Юридическая помощь
У Вас проблемы, и Вы не знаете как их разрешить?
Спросите опытных юристов — мы не оставим Вас в беде!
Юридические Статьи
Услуги и консультация адвоката

Услуги и консультация адвоката В целях защиты как своих собственных интересов, так и для защиты собственного бизнеса стоит использовать те профессиональные ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть Вашей жизни Уголовный процесс представляет собой на практике очень сложный процесс, при котором сплетаются самые разные интересы.

Юридические Новости
Новые нормы по защите прав граждан

Новые нормы по защите прав граждан
С 1 января 2013 г. появились новые нормы, которые касаются защиты прав граждан.

Конституционный Суд: имущество ...

Конституционный Суд: имущество супругов будет делиться иначе
Верховный Суд сформировал позицию судов при разрешении дел о расторжении брака и разделе совместно нажитого имущества

Юр. Консультации

про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно - Севастопольський апеляційний адміністративний суд - Кучерук Олег Васильович

  1. СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. УХВАЛА

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-11187/12/6/0170

14.10.12 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Кучерука О.В.,

суддів Омельченка В. А. ,

Цикуренка А.С.

секретар судового засідання Самбурська Т.В.

за участю сторін:

представник позивача, Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

позивач, Уповноважена особа Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" в одномандатному виборчому окрузі № 10 Абдурєшитов Руслан Наріманович- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив ,

представник відповідача, Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 10- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив , відповідач, Голова Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №10 Синило Надія Павлівна- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

розглянувши апеляційну скаргу Уповноваженої особи Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" в одномандатному виборчому окрузі № 10 Абдурєшитова Руслана Нарімановича на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (головуючого судді Латиніна Ю.А., суддів: Кушнової А.О, Пакет Т.В.) від 10.10.12

за позовом Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" (вул. Туровська, буд. 15, м. Київ, Україна, 04080)

Уповноваженої особи Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" в одномандатному виборчому окрузі № 10 Абдурєшитова Руслана Нарімановича (АДРЕСА_1)

до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 10 (вул. Павленко, буд.1, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95006)

Голови Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №10 Синило Надії Павлівни АДРЕСА_2)

про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 10.10.2012 у задоволенні позову Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 10, голови Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №10 Синило Надії Павлівни про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій, - відмовлено повністю.

Стягнуто з Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у дохід Державного бюджету України 32,19 грн. судового збору.

Не погодившись з рішенням суду, позивач - Уповноважена особа Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" в одномандатному виборчому окрузі № 10 Абдурєшитов Руслан Наріманович, 12.10.2012 звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення по справі, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, позивач посилається на порушення вимог ст. 75 Закону України «Про вибори народних депутатів України», згідно якої політична партія, як суб'єкт виборчого процесу, може мати у кожному одномандатному окрузі не більше двох уповноважених осіб цієї партії. У п. 2 ч. 14 зазначеної статті прямо вказано, що уповноважена особа партії представляє інтереси партії у відносинах з виборчими комісіями (крім Центральної виборчої комісії), органами виконавчої влади, судами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, виборцями, іншими суб'єктами виборчого процесу на території відповідного виборчого округу. Романовський І.Ф. є уповноваженою особою політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»в одномандатному виборчому окрузі №10. Тобто, діяльність Романовського І.Ф., як уповноваженої особи партії, на території одномандатного виборчого округу №10 здійснюється від імені політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», а відповідно до ч. З ст. 108 Закону України «Про вибори народних депутатів України»документом, що підтверджує повноваження уповноваженої особи партії є відповідне посвідчення. 28 вересня 2012 року на засіданні ВОК ОВО №10 було винесено рішення про порушення присяги члена комісії її членами і таке рішення стосується всіх суб'єктів виборчого процесу через те, що може призвести до виключення цих членів з комісії за зменшення кількісного складу комісії.

На думку заявника апеляційної скарги, судом невірно зроблений висновок щодо таких понять як робота комісії та втручання у роботу комісії. Відповідно до ст. 33 Закону України «Про вибори народних депутатів України»виборча комісія є колегіальним органом. Основною формою роботи виборчої комісії є засідання, яке скликається головою комісії, в разі його відсутності - заступником голови, а в разі відсутності голови та його заступника - секретарем комісії. Член комісії, згідно ст. 36 Закону України «Про вибори народних депутатів України»здійснює свої повноваження відповідно до обов'язків, покладених на нього згідно їх розподілу комісії. Судом не було встановлено які саме обов'язки були покладені на членів комісії, які знаходились в приміщенні ОВК ОВО №10 та яку роботу вони виконували під час прибуття офіційного спостерігача та уповноважених осіб від політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», тобто не була доказана така подія як робота комісії. Згідно п. 1 ч. 10 ст. 78 цього Закону офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації не має права безпідставно втручатися в роботу виборчої комісії, чинити дії, що порушують законний хід виборчого процесу або неправомірно заважають членам виборчої комісії здійснювати свої повноваження. Частиною 9 ст. 78 Закону встановлено, що офіційний спостерігач від партії має право робити фото та кінозйомки, аудіо та відеозаписи, не порушуючи при цьому таємниці голосування.

Тобто позивач зазначає, що судом не було всебічно вивчено всіх обставин справи, суд не звернув увагу на доводи позивача та врешті це вплинуло на остаточне рішення.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 13.10.2012 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Уповноваженої особи Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" в одномандатному виборчому окрузі № 10 Абдурєшитова Руслана Нарімановича.

На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши справу, судова колегія встановила наступне.

01 жовтня 2012 року уповноваженою особою політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»Романовським Іваном Федоровичем подана заява до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року одномандатного виборчого округу №10 (надалі - ОВК ОВО №10) з проханням надати йому копії Постанови цієї комісії про утворення дільничних виборчих комісій та копії додатків до неї, надати йому копію Постанови цієї комісії про призначення на керівні посади в кожній дільничній виборчій комісії та копії додатків до неї, надати йому копії всіх Протокольних рішень та Постанов, прийнятих на засіданні комісії, що відбулося 28 вересня 2012 року.

03 жовтня 2012 року уповноваженою особою політичної партії ВО «Батьківщина»Романовським І.Ф. була отримана письмова відповідь ОВК ОВО №10 (Вихід. №35), згідно якої у задоволенні вищезазначеної заяви відмовлено у зв'язку з тим, що протокольні рішення заносяться до протоколу виборчої комісії та не оформлюються окремим документом та надаються для ознайомлення суб'єкту виборчого процесу на його вимогу, при цьому необхідно надати документ, відповідно якого є право отримати необхідні документи, та зазначити перелік потрібних постанов. ОВК ОВО №10 повідомила, що окрема постанова про призначення на керівні посади в кожній дільничній виборчій комісії не приймалась.

Крім цього, 04 жовтня 2012 року під час відвідування ОВК ОВО №10 з метою ознайомлення з рішеннями цієї комісії уповноваженою особою політичної партії Абдурєшитовим Р.Н., разом з уповноваженою особою політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»в одномандатному виборчому окрузі №10 Романовським Іваном Федоровичем та офіційним спостерігачем від політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»в одномандатному виборчому окрузі №10 Ломаковим Олександром Ігоровичем були виявлені та засвідчені порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України», а саме:

- в приміщенні ОВК ОВО №10 на стенді офіційних матеріалів комісії відсутні рішення (постанови, протокольні рішення) цієї комісії, прийняті на засіданнях комісії 25вересня, 26 вересня, 28 вересня та 02 жовтня 2012 року;

- голова ОВК ОВО №10 Синило Н.П. зобов'язала уповноважених осіб та офіційного спостерігача від політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»в одномандатному виборчому окрузі №10 зареєструватися в журналі, назва якого невідома (зі слів голови комісії це журнал реєстрації уповноважених осіб та офіційних спостерігачів), після чого вимагала покинути приміщення комісії через те, що ці особи не мають права там знаходитись;

- голова ОВК ОВО №10 Синило Н.П. не надала вищевказаним особам для ознайомлення

рішення цієї комісії, які були прийняті 25 вересня, 26 вересня, 28 вересня та 02 жовтня 2012 року;

- голова ОВК ОВО №10 Синило Н.П. заборонила офіційному спостерігачу від політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»в одномандатному виборчому окрузі №10 Ломакову О.І. робити відеозаписи в приміщенні ОВК ОВО №10.

Матеріалами справи встановлено, що позивач склав акт про виявлені порушення від 04.10.2012 року, який підписаний Абдурешитовим Р.Н., уповноваженою особою політичної партії, разом з уповноваженою особою політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»в одномандатному виборчому №10 Романовським Іваном Федоровичем та офіційним спостерігачем від політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»в одномандатному виборчому окрузі № 10 Ломаковим О.І.

Судова колегія, ретельно вивчивчи наявні докази в їх сукупності, дійшла до висновку про те, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим, підстав для задоволення апеляційної скарги не вбачається з наступних підстав.

Організація і порядок виборів народних депутатів України визначені Законом України "Про вибори народних депутатів України" від 17.11.2011 № 4061-VІ (далі - Закон 4061).

Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону 4061 виборчий процес - це здійснення суб'єктами, визначеними статтею 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом.

Статтею 12 цього Закону вказано, суб'єктами виборчого процесу є: 1) виборець; 2) Центральна виборча комісія, а також інша виборча комісія, утворена відповідно до цього Закону; 3) партія, що висунула кандидата у депутати; 4) кандидат у депутати, зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом; 5) офіційний спостерігач від партії, яка висунула кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі, від кандидата у депутати в одномандатному окрузі, від громадської організації, який зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом.

Підготовку та проведення виборів депутатів здійснюють виборчі комісії, які, відповідно до статті 25 Закону 4061, є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення виборів депутатів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про вибори депутатів.

Відповідно до частини 5 статті 25 Закону 4061 Окружна виборча комісія є юридичною особою, має печатку, зразок якої затверджується Центральною виборчою комісією. Окружна виборча комісія є комісією вищого рівня щодо всіх дільничних виборчих комісій в межах відповідного одномандатного округу.

Організація роботи виборчої комісії врегульована статтею 33 Закону 4061, в якій зазначено, що виборча комісія є колегіальним органом. Основною формою роботи виборчої комісії є засідання, яке скликається головою комісії, в разі його відсутності - заступником голови, а в разі відсутності голови та його заступника - секретарем комісії.

Засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності більше половини членів комісії від складу цієї комісії.

Членам виборчої комісії надаються проекти рішень комісії та необхідні документи, як правило, не пізніше останнього дня перед днем проведення засідання комісії, однак не пізніш як до початку засідання.

Засідання виборчої комісії веде голова комісії або його заступник; у разі невиконання ними цієї функції або у разі їх відсутності, у тому числі у день голосування, зокрема, при підрахунку голосів на виборчій дільниці, встановленні підсумків голосування в межах території одномандатного округу комісія на кожному такому засіданні визначає із свого складу головуючого на засіданні з числа членів комісії.

Рішення виборчої комісії, прийняте в межах її повноважень, є обов'язковим для виконання усіма суб'єктами виборчого процесу, органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування, посадовими і службовими особами цих органів, підприємствами, закладами, установами, організаціями та їх посадовими особами, засобами масової інформації, їх власниками, посадовими особами та творчими працівниками, об'єднаннями громадян.

Ніхто не має права втручатися у діяльність виборчих комісій, крім як у випадках, передбачених законом (ч. 18 ст. 33 Закону 4061).

Документування діяльності окружних виборчих комісій здійснюється у порядку, встановленому ст. 35 Закону та порядком ведення діловодства виборчих комісій що затверджено Центральною виборчою комісією від 15 вересня 2010 року № 350 «Про порядок ведення діловодства у виборчих комісіях та комісіях з референдумів».

Згідно ч. 2 ст. 35 Закону на засіданні виборчої комісії ведеться протокол засідання, який веде секретар комісії. Протокол комісії підписується головуючим на засіданні та секретарем комісії (чи секретарем засідання).

Протокол засідання комісії надається для ознайомлення членам комісії на їх вимогу не пізніше наступного засідання комісії, при цьому член комісії має право його підписати. Протокол засідання комісії може бути наданий для ознайомлення суб'єкту виборчого процесу на його вимогу не пізніше наступного засідання.

Згідно ч. 5 ст. 35 Закону 4061 постанова, прийнята окружною чи дільничною виборчою комісією, вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення не пізніше ранку наступного дня після дня її прийняття, а прийнята напередодні дня голосування, у день голосування та під час підрахунку голосів, встановлення підсумків голосування, - не пізніш як через чотири години після завершення засідання виборчої комісії. Постанова, прийнята окружною виборчою комісією, надсилається до Центральної виборчої комісії для оприлюднення на її офіційному веб-сайті. Копія постанови, прийнята окружною чи дільничною виборчою комісією, засвідчена головою виборчої комісії чи його заступником і секретарем виборчої комісії та скріплена печаткою виборчої комісії, видається суб'єкту виборчого процесу, якого вона стосується, на його вимогу, не пізніше ніж через чотири години після її прийняття, а прийнята напередодні дня голосування та в день голосування - невідкладно. Стенд офіційних матеріалів комісії обладнується в приміщенні комісії у місці, вільно доступному для відвідувачів.

Як зазначалось вище, ст. 12 Закону 4061 визначає перелік осіб, які є суб'єктами виборчого процесу.

Уповноважена особа Політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Романовський І.Ф. на час подання заяви, не відносився до суб'єктів виборчого процесу, зазначених у ст. 12 Закону.

Крім того, у відповіді Романовському І.Ф. від 02.09.2012 року віх. №35, надані роз'яснення з посилання на ч. 5 с. 35 Закону України «Про вибори народних депутатів України», у якій зазначено, що копія постанови, прийнята окружною виборчою комісією, засвідчена головою виборчої комісії чи його заступником і секретарем виборчої комісії та скріплена печаткою виборчої комісії, видається суб'єкту виборчого процесу, якого вона стосується, на його вимогу.

Щодо посилань позивача стосовно того, що 04.10.2012 року під час відвідування ОВК №10 з метою ознайомлення з рішеннями цієї комісії Абдурешитовим Р.Н., уповноваженою особою політичної партії, разом з уповноваженою особою політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»в одномандатному виборчому №10 Романовським І.Ф. та офіційним спостерігачем від політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»в одномандатному виборчому окрузі № 10 Ломаковим О.І. були виявлені порушення Закону, а саме: в приміщенні ОВК ВОВ №10 на стенді офіційних матеріалів комісії, на погляд вище зазначених осіб, відсутні рішення (постанови, протокольні рішення) цієї комісії, прийняті на засіданнях комісії 25.09.2012р., 26.09.2012р., 28.09.2012р. та 02.10.2012р., судова колегія погоджується з висновком суду, у зв'язку з наступним.

На засіданні 25-26 вересня поточного року були прийняті 4 протокольних рішення та одна постанова, яка стосувалась реєстрації офіційного спостерігача від Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА».

Романовський І.Ф. жодним чином не мав ніякого відношення до реєстрації офіційного спостерігача від зазначеного вище суб'єкта виборчого процесу.

28.09.2012 року на засіданні ОВК №10 були розглянуті питання порядку денного, що також не стосувались зазначених вище осіб. Були прийняті 4 протокольних рішення. Постанови взагалі не приймались та окремим документом не оформлялись.

Відповідно до ч. 2 ст. 31 Закону 4061 визначені повноваження окружної виборчої комісії, в тому числі здійснювати інші повноваження щодо виборчого процесу відповідно до законодавства України.

Так, згідно протоколу №5 від 13.09.2012 року ОВК ОВО №10 прийнято рішення про реєстрацію офіційних спостерігачів та довірених осіб від суб'єктів виборчого процесу. На виконання цього рішення в ОВК ОВО №10 до номенклатури справ внесено та заведено журнал реєстрації суб'єктів виборчого процесу.

Отже, вимога голови ОВК ОВО №10 Синило Н.П. стосовно реєстрації у даному журналі позивача, як представника політичної партії разом з іншими особами, які прибули в приміщення комісії 04.10.2012 року була обумовлена виконанням вказаного рішення відповідача, яке є прийнятим у спосіб і порядок передбачений діючим законодавством, тому судова колегія не бере до уваги доводи апелянта, що комісія взагалі не має права та повноважень реєструвати уповноважених осіб від суб'єктів виборчого процесу.

Щодо заборони офіційному спостерігачу від політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»в одномандатному виборчому окрузі №10 Ломакову О.І. робити відеозаписи в приміщенні ОВК №10, слід зазначити наступне.

Частина 9 ст. 78 Закону 4061 визначає, що офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації має право:1) перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично;2) робити фото- та кінозйомки, аудіо- та відеозаписи, не порушуючи при цьому таємниці голосування;3) бути присутнім при видачі виборчих бюлетенів членам дільничної виборчої комісії, у тому числі для організації голосування виборців за місцем перебування, та при проведенні такого голосування;4) бути присутнім з дотриманням вимог цього Закону на засіданнях дільничних та окружних виборчих комісій, з урахуванням положень, встановлених частиною третьою статті 34 цього Закону, у тому числі під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та встановленні підсумків голосування;5) звертатися до відповідної виборчої комісії чи до суду щодо усунення порушень цього Закону в разі їх виявлення;6) складати акт про виявлення порушення цього Закону, що підписується ним та не менш як двома виборцями, які засвідчують факт цього порушення, із зазначенням їх прізвищ, імен, по батькові, місця проживання та адреси житла, та подавати його до відповідної виборчої комісії чи до суду; 7) вживати необхідних заходів в межах законодавства щодо припинення протиправних дій під час голосування та підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці; 8) отримувати копії протоколів про передачу виборчих бюлетенів, про підрахунок голосів і встановлення підсумків голосування та інших документів у випадках, передбачених цим Законом; 9) реалізовувати інші права, передбачені цим Законом для офіційних спостерігачів.

Однак, п. 1 ч. 10 ст. 78 Закону встановлює, що офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації не має права безпідставно втручатися в роботу виборчої комісії, чинити дії, що порушують законний хід виборчого процесу або неправомірно заважають членам виборчої комісії здійснювати свої повноваження.

Таким чином, судова колегія погоджується з висновком суду, що під час перебування 04.10.2012 року позивача у приміщенні ОВК ОВО №10 під час роботи комісії, без відповідних повноважень на вчинення таких дій, останній фактично втрутився в її робочий процес, що заборонено приписами ч. 18 ст. 33 Закону 4061.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Докази в адміністративному судочинстві - це будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Докази не мають для суду наперед установленої сили. Це означає, що кожен доказ підлягає оцінці судом разом з іншими доказами у своїй сукупності.

Принцип, згідно з яким ніякі докази не мають для суду наперед установленої сили і кожен доказ підлягає оцінці судом разом з іншими доказами, означає, що: ні в законі, ні в підзаконних актах не повинно міститися вказівок, які заздалегідь установлюють доказову силу і значення доказу; ніякі органи чи посадові особи не вправі давати суду вказівок щодо доказової сили і значення того чи іншого доказу; докази повинні оцінюватися за їх властивостями; не можна вважати, що певний вид доказів має переваги, та без належної оцінки і врахування всіх доказів обґрунтовувати ним свою позицію.

Статтею 63 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Змістовне навантаження принципу оцінки доказів відповідно до внутрішніх переконань суду полягає в тому, що суд самостійно вирішує питання щодо достовірності доказів, достатності їх для винесення рішення, істинності відомостей, які містяться в доказах. Внутрішнє переконання суду - це його власне ставлення до певного об'єкта, тобто конкретне почуття або сукупність почуттів судді або суддів, які виникають у процесі розгляду і вирішення справи з приводу певних об'єктів, що мають значення для справи.

Отже, внутрішнє переконання - це ставлення суду до обставин справи, що ґрунтується на доказах.

Матеріалами справи підтверджено, що на засіданні 25-26 вересня поточного року були прийняті 4 протокольних рішення та одна постанова, яка стосувалась реєстрації офіційного спостерігача від Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА», 28.09.2012 року на засіданні ОВК №10 були розглянуті питання порядку денного, тобто зазначені документи жодним чином не стосувались Романовьского І.Ф.

Враховуючи викладене, доводи заявника апеляційної скарги про те, що судом не було всебічно вивчено всіх обставин справи та проігноровано докази представлені позивачем, а саме відеозапис подій, який був зроблений офіційним позивачем, що мав на те право, не знайшли свого підтвердження у судовому засіданні із зазначених вище підстав, а тому не приймаються до уваги колегією суддів при апеляційному розгляді справи.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Керуючись ст.195; ст.196; п.1 ч.1 ст.198; ст.200; п.1 ч.1 ст.205; ст.206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Уповноваженої особи політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»в одномандатному виборчому окрузі №10 - Абдурєшитова Руслана Нарімановича залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 10.10.12 у справі №2а-11187/12/0170/6 залишити без змін.

Стягнути з Уповноваженої особи політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»в одномандатному виборчому окрузі №10 - Абдурєшитова Руслана Нарімановича в доход Державного бюджету України витрати по сплаті судового збору у розмірі 16,10 грн.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною третьою статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя підпис О.В.Кучерук

Судді підпис В.А.Омельченко

підпис А.С. Цикуренко

З оригіналом згідно

Головуючий суддя О.В.Кучерук

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Не пропустите:

Наследственные споры в Киеве: адвокаты по наследству и услуги

Адвокат по наследсвенным спорам предоставляет юридические услуги и помагает решать дела в суде.

Нові юридичні адреси в Києві

У нашій базі багато надійних юридичних адрес для реєстрації у Києві та по Київській області

Кредиты и нарушения прав заёмщика

На данный момент очень остро стоит вопрос с нарушением прав заемщика.

Правовые последствия несоблюдения требования закона о нотариальном удостоверении односторонней сделки

Ничтожными считаются односторонние сделки, по которым нарушены требования закона об их нотариальное удостоверение.


Отзывы о нас
Для меня это просто большая находка! Уже неделю зависаю на интернет проекте и валить отсюда не собираюсь.

Хочется просто сказать огромное спасибо!. Абсолютно случайно набрел на этот интернет проект, чему сильно рад и доволен! С большим удовольствием сошлюсь на Вас на своей страничке в блоге!
Анонс событий
Рекомендовано
Судебная практика

№910/20105/13

Судья: Отрюх Б.В.
07.01.2015

№757/93/15-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015