Справа 688/3318/14-к
№ 1-в/688/1128/14
Ухвала
Іменем України
22 серпня 2014 року м. Шепетівка
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого-судді - Головко Н.П.,
секретаря - Обезюк І.І.
з участю прокурора - Стасюка В.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Шепетівці судове провадження за спільним поданням начальника Шепетівської виправної колонії № 98 та голови спостережної комісії при Шепетівській районній державній адміністрації про застосування амністії щодо
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 українця, громадянина України, не одруженого, до арешту не працював, судимого:
1) вироком Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 31 жовтня 2011 року за ст.ст. 185 ч.1, 185 ч.2, 70, 75 КК України у виді позбавлення волі на 1 рік 6 місяців, із звільненням від відбування покарання з випробуванням протягом іспитового строку на 1 рік 6 місяців;
2) вироком Святошинського районного суду м. Київ від 05 серпня 2013 року за ст.ст. 289 ч.2, 71 КК України у виді позбавлення волі строком на 6 років з конфіскацією майна,
встановив:
Начальник Шепетівської виправної колонії № 98, за погодженням із спостережною комісією при Шепетівській районній державній адміністрації звернувся до суду з поданням про застосування амністії щодо засудженого, який відбуває покарання у виді позбавлення волі. В обґрунтування подання зазначив, що засуджений на день набрання чинності Законом України «Про амністію в 2014 році» відбув більше ? частини призначеного строку покарання.
Представник Шепетівської виправної колонії подав заяву про розгляд клопотання подання про застосування амністії до засудженого без його участі, подання підтримав.
Засуджений подав заяву, яка завірена представником установи виконання покарань про застосування до нього амністії, просив подання розглянути без його участі, що відповідно до частини другої ст.10 Закону України «Про амністію в 2014 році» та ч.4 ст.539 КПК України не є перешкодою для розгляду подання.
Прокурор подання підтримав, зазначив, що підстав, які перешкоджають застосуванню амністії не має.
Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали подання, суд прийшов до висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про застосування амністії в Україні» амністія є повне або часткове звільнення від відбування покарання осіб, визнаних винними у вчиненні злочину.
Амністія не застосовується до осіб, визначених ст.4 Закону України «Про застосування амністії в Україні» та осіб, визначених у ст.8 Закону України «Про амністію в 2014 році».
Відповідно до абзацу сьомого пункту «г» ст. 9 Закону України «Про амністію в 2014 році» застосування амністії не допускається, якщо засуджений заперечує проти цього.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про амністію в 2014 році» підлягають звільненню від відбування покарання у виді позбавлення волі особи, крім тих, які підлягають звільненню від покарання на підставі статі 1 цього Закону, засуджені за будь-які злочини, які не поєднані з насильством, небезпечним для життя і здоров'я, якщо вони на день набрання чинності цим Законом відбули не менше чверті призначеного строку основного покарання.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, засуджений за злочин не поєднаний з насильством небезпечним для життя і здоров'я.
Станом на 19 квітня 2014 року (на день набрання чинності Законом України «Про амністію в 2014 році»), відбув 1/4 частини призначеного судом основного покарання. Отже засуджений підпадає під дію ст. 2 Закону України «Про амністію в 2014 році»
Враховуючи відсутність обставин, визначених ст.4 Закону України «Про застосування амністії в Україні» та ст.8 Закону України «Про амністію в 2014 році», які перешкоджають застосуванню амністії, наявність письмової згоди засудженого на застосування амністії, підстав для відмови у застосуванні амністії не має.
Керуючись ст.ст. 369, 372, 376, 377, 392,395, 537-539 КПК України, Законами України «Про застосування амністії в Україні», «Про амністію у 2014 році», суд
в и р і ш и в:
Подання задовольнити.
ОСОБА_1, засудженого вироком Святошинського районного суду м. Київ від 05 серпня 2013 року звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі на підставі ст.2 Закону України «Про амністію в 2014 році».
Ухвала підлягає негайному виконанню, може бути оскаржена до апеляційного суду Хмельницької області протягом семи днів з дня її оголошення через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області.
Суддя: