ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27 жовтня 2014 року м. Київ № 826/16223/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Міністерства доходів і зборів України
Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Амстел»
стягнення штрафу у розмірі 1 700,00 грн., -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулося Міністерство доходів і зборів України з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Амстел» про стягнення штрафу у розмірі 1 700,00 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України), суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленими ст. 106 КАС України.
Так, п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві, зокрема, зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
При цьому, приписами ч. 2 ст. 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості їх подання зазначає докази, які не може самостійно подати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, підставою для звернення з вищезазначеними позовними вимогами до суду стало накладення на Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Амстел» штрафу у розмірі 1 700,00 грн. у відповідності до рішення про застосування фінансових санкцій від 20.02.2014 року №000125.
Разом з тим, у матеріалах позовної заяви не міститься доказів направлення на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Амстел» вказаного вище рішення (копії повідомлення про вручення поштового відправлення).
Таким чином, позивачу слід надати суду докази направлення на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Амстел» рішення про застосування фінансових санкцій від 20.02.2014 року №000125 (копії повідомлення про вручення поштового відправлення).
У зв’язку з вищевикладеним, слід зазначити, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, дана категорія спорів підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження (без проведення судового засідання та виклику сторін, на підставі наявних доказів), а, отже, відсутність всіх доказів в обґрунтування позовних вимог створює перешкоди для відкриття скороченого провадження та вирішення справи в скороченому провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 106 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки у п’ятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали шляхом подання до суду із супровідним листом доказів направлення на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Амстел» рішення про застосування фінансових санкцій від 20.02.2014 року №000125 (копії повідомлення про вручення поштового відправлення).
Керуючись ст.ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва, –
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Міністерства доходів і зборів України без руху.
2. Встановити позивачу п’ятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок