КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі та призначення справи до судового розгляду
08 жовтня 2012 року 2а-4688/12/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши позовну заяву
кандидата у народні депутати України ОСОБА_1доокружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 97прочасткове скасування постанови від 03.10.2012 № 43,в с т а н о в и в:
7 жовтня 2012 року о 18 год. 41 хв. до Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява кандидата у народні депутати України ОСОБА_1 до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 97 про часткове скасування постанови від 03.10.2012 № 43.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 104 - 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позов підсудний Київському окружному адміністративному суду.
Відповідно до частини другої статті 110 Кодексу адміністративного судочинства України, суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку. З цією метою суд може, зокрема, прийняти рішення про витребування документів та інших матеріалів.
З цією метою, суд вважає за необхідне залучити у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача -ОСОБА_3.
Зважаючи на те, що згідно з частиною одинадцятою статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України передбачені скорочені строки розгляду справ щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій, суд вважає за необхідне застосувати винятковий засіб надсилання особам, які беруть участь у справі, судових повідомлень - факсом або засобами телефонного зв'язку.
Керуючись статтями 104 - 107, 110, 121, 160, 165, 172, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Призначити справу до судового розгляду на 8 жовтня 2012 року на 14 год. 00 хв.
Справа розглядатиметься Київським окружним адміністративним судом колегіально у складі трьох суддів.
Судове засідання відбуватиметься у приміщенні Київського окружного адміністративного суду за адресою: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд (10-й поверх).
3. Запропонувати відповідачу надати суду письмові заперечення проти позову та докази в обґрунтування цих заперечень (оригінали для огляду та належним чином засвідчені копії для приєднання до матеріалів справи).
4. Викликати для участі в засіданні уповноважених представників сторін.
5. В порядку підготовки справи до судового розгляду зобов'язати позивача 8 жовтня 2012 року до 14 год. 00 хв. надати суду:
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, відсутній спір між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та відсутнє рішення цих органів з такого спору.
6. Залучити у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача -ОСОБА_3.
7. Копію ухвали суду разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України надіслати сторонам факсом або повідомити їх зміст засобами телефонного зв`язку.
8. Відповідно до частини десятої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України повідомити виборчі комісії вищого рівня про надходження позовної заяви.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Терлецька О.О.
І Н Ф О Р М А Ц І Я
про права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі,
встановлені Кодексом адміністративного судочинства України
Відповідно до ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.