ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
15.01.2014 Справа № 904/9589/13
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Березкіної О.В. ( доповідач)
суддів: Іванова О.Г., Подобєда І.М.,
розглянувши апеляційну скаргу Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 12.12.13 року у справі № 904/9589/13
за позовом Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області
до Комунального підприємства "Виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне обладнання"
про стягнення 75 791,73 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 12 грудня 2013 року у справі №904/9589/13 (суддя Бєлік В.Г.) позов Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області – залишено без розгляду.
Не погодившись з вказаною ухвалою, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 12.12.13р. у справі № 904/9589/13 скасувати, та прийняти нову ухвалу, якою передати справу на розгляд до господарського суду Дніпропетровської області.
До апеляційної скарги скаржник додав клопотання в якому просить суд звільнити Державну екологічну інспекцію у Дніпропетровській області від сплати судового збору, посилаючись на неможливість оплати судового збору у зв’язку з тим, що Державна екологічна інспекція у Дніпропетровській області є бюджетною установою, яка утримується за рахунок коштів державного бюджету і не має можливості здійснити оплату судового збору.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
За приписами п.1 і 2 ст. 8 Закону України від 08.07.2011р. № 3674-VI “Про судовий збір”, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З огляду на зазначені приписи, Вищий господарський суд України п. 3.1. Постанови Пленуму №7 від 21.02.2013р. “Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України” вказав, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі. При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов’язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Колегія суддів вважає, що відсутні підстави для звільнення скаржника від сплати судового збору.
На підставі наведеного та керуючись ст. 86, п. 3 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 5, 8 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011р. № 3674-VI суд -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області області на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 12.12.13 року у справі № 904/9589/13 повернути заявнику без розгляду
Додаток (на адресу скаржника): апеляційна скарга №3-12476-2-3 від 27.12.2013р. та додані до неї документи на 38 аркушах.
Головуючий суддя О.В. Березкіна
Суддя О.Г.Іванов
Суддя І.М. Подобєд