ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44 тел. 284-18-98
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
10.07.14
Справа № 910/13700/14.
Суддя Пукшин Л.Г., розглянувши позовну заяву Відкритого акціонерного товариства "8 Марта", Республіка Білорусь
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Промінь"
про стягнення 71 420,06 дол. США, що еквівалентно 844 424,08 грн.
Керуючись ст.ст. 64, 65, 79 Господарського процесуального кодексу України,
СУДДЯ УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі та прийняти позовну заяву до розгляду.
2. Розгляд справи призначити на 01.10.14 о 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал № 22 .
3. Зобов'язати позивача надати суду :
- для огляду в судовому засіданні оригінали документів, доданих до позовної заяви;
- письмову інформацію про свої реєстраційних (банківських) рахунках із зазначенням повних банківських реквізитів.
4. Зобов'язати відповідача надати суду:
- оригінали (для огляду) та належним чином засвідчені копії (для залучення до матеріалів справи) Статуту, витяг про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств, письмову інформацію про свої реєстраційні (банківські) рахунки із зазначенням повних банківських реквізитів;
- відзив на позовну заяву і всі документи, які підтверджують заперечення в порядку, передбаченому ст. 59 ГПК України, інші докази стосовно заявлених вимог, забезпечити надіслання позивачу копії відзиву у порядку передбаченому ст. 59 ГПК України,
- докази виконання відповідачем своїх грошових зобов’язань (платіжні доручення/виписки з банківського рахунку тощо) за договором № 1302-РЭ від 04.01.2013р .
5. Запропонувати сторонам вжити можливих заходів для врегулювання спору мирним шляхом.
6. Учасникам процесу письмові докази, які подаються до господарського суду, оформити відповідно до вимог статті 36 Господарського процесуального кодексу України, а пояснення по суті спору викласти письмово.
Подавати витребувані судом докази із супровідним листом через відділ діловодства Господарського суду міста Києва за день до засідання суду (п. 2.4 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції»).
7. Повноваження представників сторін мають бути підтверджені довіреністю, оформленою в установленому порядку (завіреної нотаріально або, якщо довіреність видає юридична особа - підписом її керівника та завірена печаткою організації) , у разі подання інтересів сторони безпосередньо її керівництвом - відповідним документом, що підтверджує його призначення або обрання (або завірені належним чином витяги з них).
8. Явка уповноважених представників сторін в судове засідання є обов'язковою.
9. Попередити сторони, що у випадку, ненадання без поважних причин витребуваних господарським судом матеріалів, необхідних для вирішення спору, або неявка за викликом у засідання повноважних представників, яка перешкоджатиме вирішенню спору, суд має право стягнути в доход державного бюджету штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 5 ст. 83 ГПК України ).
10. Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач по справі є нерезидентом. Інформація про наявність представництва позивача на території України відсутня.
Згідно статті 125 ГПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд ) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Таким чином, про розгляд справи позивача необхідно повідомити в порядку, передбаченому міжнародним договором.
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, до якої Україна приєдналася 19.10.2000 року, прийнявши відповідний нормативний акт - Закон України " Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах ".
Згідно ч. 2 п. б) ст. 15 Конвенції кожна договірна держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови, зокрема, з дати направлення документа закінчився термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить не менше шести місяців.
Крім того, Україна і Республіка Білорусь є учасниками Співдружності Незалежних Держав, які підписали Угодою про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності 1992 (Дата підписання Україною 20.03.1992 р. і набула чинності для України 19.12.1992 р.).
Згідно зі статтею 5 зазначеної Угоди, компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зобов'язуються надавати взаємну правову допомогу. Взаємне надання правової допомоги включає вручення і пересилання документів і виконання процесуальних дій, зокрема проведення експертизи, заслуховування Сторін, свідків, експертів та інших осіб. При наданні правової допомоги компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зносяться один з одним безпосередньо. При виконанні доручень про надання правової допомоги компетентні суди та інші органи, в яких просять допомоги, застосовують законодавство своєї держави. При зверненні про надання правової допомоги та виконання рішень прологом, викладаються мовою запитуючої, або російською мовою.
Таким чином, беручи до уваги норми ст. 125 ГПК України, ст. 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, до якої Україна приєдналася 19.10.2000 р., суд вважає за необхідне направити копію ухвали відповідачу, в порядку, передбаченому ст. 5 Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності 1992 г, учасниками якої є Україна і Республіка Білорусь через Господарський (Економічний) суд Гомельської області (246050, г.Гомель, ул. Ирининская, 20).
11. У порядку ч. 1 ст. 79 , ст. 125 ГПК України, суд зупиняє провадження у справі до отримання повідомлення від Господарського (Економічного) суду Гомельської області про виконання даного судового доручення.
Суддя Пукшин Л.Г.
_________________________________________________________________________________________
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.