Справа № 706/1055/14-к
1-кп/706/117/14
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 серпня 2014 року Христинівський районний суд Черкаської області
в складі :
головуючого - судді Олійника М. Ф.,
за участю секретаря Авраменко Ж.М.,
прокурора Варяниці Р.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Христинівці Черкаської області кримінальне провадження за обвинуваченням
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Горячківки Крижопільського району Вінницької області, українця, громадянина України, з середньою освітою, одруженого, непрацюючого, який проживає АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 вчинив таємне викрадення чужого майна (крадіжка) за таких обставин.
ОСОБА_1 14.04.2014 р. о 19 год. 30 хв. в селищі Верхнячці Христинівського району, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих мотивів, перебуваючи на літньому майданчику бару «Водолій», таємно викрав велосипед марки «Ардіс» вартістю 1000 грн., який був у використанні та належить на праві власності ОСОБА_2, що знаходився біля стіни на літньому майданчику, чим спричинив ОСОБА_2 матеріальну шкоду на вказану суму.
Обвинувачений ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185 КК України, визнав повністю, факт і обставини вчинення кримінального правопорушення підтвердив, розкаявся у вчиненому та просив суд про поблажливість до нього. Він пояснив, що дійсно вчинив вказане вище кримінальне правопорушення, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, викрав велосипед марки «Ардіс» із літнього майданчика бару «Водолій» в селищі Верхнячці Христинівського району.
Окрім визнання своєї вини обвинуваченим, його вина у скоєнні інкримінованого йому кримінального правопорушення підтверджується іншими добутими під час досудового розслідування доказами, які ніким із учасників судового провадження не оспорювалися. У зв'язку з чим суд відповідно до вимог ч.3 ст. 349 КПК України вважає за необхідне визнати недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, обмежившись дослідженням показань обвинуваченого ОСОБА_1 та письмових доказів, які характеризують особу обвинуваченого, проти чого не заперечували учасники судового провадження. При цьому суд з'ясував у учасників судового провадження, чи правильно вони розуміють зміст цих обставин, чи немає сумнівів у добровільності їх позиції, а також роз'яснив їм, що у такому випадку учасники судового провадження будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
Допитавши обвинуваченого, дослідивши письмові докази, які характеризують особу обвинуваченого, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 доведена і він повинен нести відповідальність за ч.1 ст. 185 КК України, тобто, за таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_1 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, обставини, які пом'якшують та обтяжують покарання.
Обвинувачений ОСОБА_1 скоїв злочин середньої тяжкості, раніше не судимий, на обліку у лікаря - нарколога та лікаря - психіатра не перебуває, за місцем проживання характеризується формально позитивно.
Обставиною, яка пом'якшує покарання, суд визнає щире каяття обвинуваченого.
Обставиною, яка обтяжує покарання, суд визнає вчинення злочину у стані алкогольного
сп'яніння.
Враховуючи тяжкість злочину, особу винного, який щиро розкаявся, суд приходить до висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання та застосування до нього ст. 75 КК України, тобто звільнення від відбування покарання з випробуванням.
Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлявся.
Судові витрати у кримінальному провадженні відсутні.
Речові докази у кримінальному провадженні відсутні.
Керуючись ст.ст. 370, 374 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, та призначити йому покарання у виді 1 (одного) року позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання, якщо він протягом однорічного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.
Відповідно до п. п. 2, 3 ч.1 ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_1 обов'язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду кримінального провадження апеляційним судом.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Черкаської області через Христинівський районний суд Черкаської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Суддя М. Ф. Олійник