ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19 травня 2014 року м. Київ № 826/6594/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Арсірій Р.О., ознайомившись з позовною заявою
за позовом Кандидата в депутати Київської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі ОСОБА_1 до Кандидата в депутати Київської міської ради в одномандатному мажоритарному окрузі № 38 ОСОБА_2 про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:
18 травня 2014 року о 15:25 год. (відповідно до відмітки служби діловодства суду) позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Кандидата в депутати Київської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 38 ОСОБА_2 в якому просить суд визнати дії відповідача по виготовленню та розповсюдженню агітаційної продукції (буклетів, листівок, інформаційного вісника), зміст та зовнішній вигляд якої вводить в оману виборців у зв'язку з їх виготовленням у стилі та в кольоровій гамі агітаційних матеріалів кандидата на пост Президента України ОСОБА_3 - протиправними. Зобов'язати відповідача припинити розповсюдження та виготовлення в подальшому агітаційної продукції, зміст та зовнішній вигляд якої вводить в оману виборців у зв'язку з їх виготовленням у стилі та в кольоровій гамі агітаційних матеріалів кандидата на пост Президента України ОСОБА_3.
Відповідно до статей 17, 172 - 177 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд зазначеного спору віднесено до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно частини 5 статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує адміністративні справи, визначені цією статтею, у строк, встановлений частиною одинадцятою статті 172 цього Кодексу.
Згідно частини 11 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує адміністративні справи у дводенний строк після надходження позовної заяви. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли до дня голосування, вирішуються судом у дводенний строк, але не пізніше ніж за дві години до початку голосування.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти.
Позивачем, всупереч пункту 3 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, не вказано засоби зв'язку відповідача.
Враховуючи дводенний строк розгляду даної категорії справ, без засобів зв'язку відповідача суд фактично позбавлений можливості повідомити його про дату, час та місце судового розгляду.
Згідно частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
На порушення ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем не надано копії позовної заяви та копій всіх документів, що приєднано до неї, для вручення відповідачу.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене та скорочений строк розгляду даної справи, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву кандидата в депутати Київської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 38 ОСОБА_1 без руху з наданням позивачу строку до 13 години 00 хвилин 19 травня 2014 року для усунення недоліків шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України; надання примірника позовної заяви із зазначенням засобів зв'язку відповідача та копій доданих документів до позовної заяви.
При цьому, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу позивача, щодо наслідків визначених пунктом 1 частиною 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву Кандидата в депутати Київської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк до 13 години 00 хвилин 19 травня 2014 року для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Суддя Р.О. Арсірій