Юридическая помощь
Юридическая помощь
У Вас проблемы, и Вы не знаете как их разрешить?
Спросите опытных юристов — мы не оставим Вас в беде!
Юридические Статьи
Услуги и консультация адвоката

Услуги и консультация адвоката В целях защиты как своих собственных интересов, так и для защиты собственного бизнеса стоит использовать те профессиональные ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть Вашей жизни Уголовный процесс представляет собой на практике очень сложный процесс, при котором сплетаются самые разные интересы.

Юридические Новости
Новые нормы по защите прав граждан

Новые нормы по защите прав граждан
С 1 января 2013 г. появились новые нормы, которые касаются защиты прав граждан.

Конституционный Суд: имущество ...

Конституционный Суд: имущество супругов будет делиться иначе
Верховный Суд сформировал позицию судов при разрешении дел о расторжении брака и разделе совместно нажитого имущества

Юр. Консультации

Про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_4 до народних депутатів України ОСОБА_5 - Голосіївський районний суд міста Києва - Плахотнюк К. Г.

  1. УХВАЛА

Справа № 752/4260/13-а

Провадження по справі № 2-а/752/135/13

УХВАЛА

Іменем України

10.05.2013 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Плахотнюк К.Г.

при секретарі Скварчінській В.Ю

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні клопотання представників народних депутатів ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_4 до народних депутатів України ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання дій неправомірними,

встановив:

07.03.2013 року ОСОБА_4 звернулася в суд з позовом до народних депутатів України ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання дій неправомірними.

Зазначений позов було прийнято судом до провадження у порядку адміністративного судочинства та призначено до попереднього судового засідання для з»ясування питання в порядку якого судочинства позивач бажає вирішити заявлений нею спір, з огляду на те, що позовна заява за формою та змістом відповідає вимогам ст. 106 КАС України, а відсутність посилання на те в порядку якого судочинства позивач бажає вирішити спір не є підставою для залишення позовної заяви без руху, як у порядку адміністративного так і цивільного судочинств.

Позивач ОСОБА_4 у попередньому судовому засіданні пояснила, що заявлений нею спір має ознаки публічно-правового спору, вона погоджується з ухвалою про відкриття провадження за заявленими нею вимогами в частині, що стосується визначення порядку розгляду справи. Просила, заявлений нею спір до народних депутатів України ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 вирішувати у порядку адміністративного судочинства.

Представники відповідачів підтримали заявлені ними 11.04.2013 року клопотання про закриття провадження у справі, з тих підстав, що народні депутати України ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 не є суб»єктами владних повноважень, дії народних депутатів України які оскаржуються позивачем були акцією громадської непокори, а тому не мали ознак щодо здійснення ними владних управлінських функцій, на їх думку заявлений ОСОБА_4 спір не підлягає вирішенню судом у порядку адміністративного судочинства.

Заслухавши думку учасників попереднього судового засідання, суд прийшов до висновку, що провадження у справі за позовом ОСОБА_4 до народних депутатів України ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 необхідно закрити з наступних підстав.

Пунктами 1,2 частини 1 ст. 3 КАС України визначено поняття термінів, зокрема - «справа адміністративної юрисдикції», «суб»єкт владних повноважень», відповідно до яких: справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб»єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень; суб»єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб»єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

За правилами ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: фізичних чи юридичних осіб із суб»єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; між суб»єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; укладання, припинення , скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; за зверненнями суб»єкта владних повноважень у випадках встановлених Конституцією та законами України; щодо правовідносин пов»язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

За змістом Конституції України та Закону України « Про вибори народних депутатів» народний депутат України не наділений повноваженнями владних управлінських функцій на основі законодавства. Крім того, відповідачі у справі народні депутати України ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 не наділені повноваженнями владних управлінських функцій на виконання делегованих повноважень.

Відтак, заявлений ОСОБА_4 спір щодо визнання неправомірними дій народних депутатів України ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 не підлягає вирішенню у порядку адміністративного судочинства.

Правилами ч. 1 ст. 157 КАС України визначено право суду закрити провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що провадження у справі за позовом ОСОБА_4 до народних депутатів України ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання дій неправомірними з приводу організації та блокування роботи Верховної Ради України, відкрите для розгляду у порядку адміністративного судочинства необхідно закрити.

На виконання правил ч. 2 ст. 157 КАС України, суд вважає за необхідне роз»яснити позивачу у справі ОСОБА_4, що заявлений нею спір до народних депутатів України ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання неправомірними дій з приводу організації та блокування роботи Верховної Ради України підлягає вирішення судом у порядку цивільного судочинства з дотриманням правил, визначених ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про вибори народних депутатів України», ст.ст. 3,17, 157 КАС України, суд -

ухвалив:

провадження у справі за позовом ОСОБА_4 до народних депутатів України ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання дій неправомірними, закрити.

Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п»яти днів з дня її проголошення або отримання. Апеляційна скарга подається через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя:

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Не пропустите:

Профессиональная и качественная юридическая помощь

Сейчас все больше людей обращается в суд за защитой своих прав и свобод.

Помощь специалиста позволит безболезненно и быстро разрешить многие сложности

Помощь юриста позволит безболезненно и быстро разрешить многие сложности, сохранить средства и ресурсы, защитить права человека

Прекращение участия в ООО: способы и правовые последствия

Общество с ограниченной ответственностью является, пожалуй, наиболее распространенной организационно-правовой формой предпринимательских обществ в Украине.

Автоюрист

Вы попали в дорожно-транспортное происшедствие? Не знаете, что делать? На Вас хотят повесить вину?


Отзывы о нас
Просто замечательный! Хорошенький ресурсик! Классно! Всё очень удобно и просто. Спасибо за профессиональный портал!

Просто замечательный! Хорошенький интернет портальчик! Классно! Всё доступно и легко. Спасибочки за профессиональный интернет портал!
Анонс событий
Рекомендовано
Судебная практика

№910/20105/13

Судья: Отрюх Б.В.
07.01.2015

№757/93/15-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015