Справа № 6-353/11
УХВАЛА
іменем України
"23" вересня 2012 р. Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді: Волошина В.О.
при секретарі: Паламарчук А.О.
розглянувши подання Державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві, затверджене Виконуючим обовязки Начальника Відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м.Києві Андросович Наталією Василівною про тимчасове обмеження ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України,
встановив:
Державний виконавець Відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві Бялий М.Г. (далі державний виконавець) звернувся до суду з поданням, затвердженим Виконуючим обовязки Начальника Відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві, щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2, без вилучення паспортного документу до виконання нею своїх зобовязань.
Дослідивши матеріали подання, суд дійшов висновку, що воно не підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Відповідно до п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право, зокрема, у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.
Як визначено у ч. 2 ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та вїзду в Україну громадян України», громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті, зокрема, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань.
Відповідно до ст. 377-1 ЦПК України, питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
Як вбачається з матеріалів справи, 03 грудня 2010 р. на підставі виконавчого листа Шевченківського районного суду м. Києва від 06 червня 2008 року у справі №2-1732/10 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження про стягнення з ОСОБА_2 боргу у розмірі 91597,80 грн., якою одночасно було накладено арешт на все майно, яке належить ОСОБА_2
Разом з тим, доказів, які б давали підстави вважати, що боржниця має намір ухилятись від виконання судового рішення шляхом залишення території України, державний виконавець ВДВС Шевченківського РУЮ у м. Києві не надав.
За таких обставин, подання державного виконавця є необґрунтованим та не підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та вїзду в Україну громадян України», ст.ст. 210, 293, 377-1 Цивільного процесуального кодексу України, -
у х в а л и в:
В задоволені подання Державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві, затвердженого Виконуючим обовязки Начальника Відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві Андросович Наталією Василівною, про тимчасове обмеження ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України відмовити.
Ухвалу суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги, протягом пяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків, або після перегляду ухвали в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.
Суддя: