Юридическая помощь
Юридическая помощь
У Вас проблемы, и Вы не знаете как их разрешить?
Спросите опытных юристов — мы не оставим Вас в беде!
Юридические Статьи
Услуги и консультация адвоката

Услуги и консультация адвоката В целях защиты как своих собственных интересов, так и для защиты собственного бизнеса стоит использовать те профессиональные ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть Вашей жизни Уголовный процесс представляет собой на практике очень сложный процесс, при котором сплетаются самые разные интересы.

Юридические Новости
Новые нормы по защите прав граждан

Новые нормы по защите прав граждан
С 1 января 2013 г. появились новые нормы, которые касаются защиты прав граждан.

Конституционный Суд: имущество ...

Конституционный Суд: имущество супругов будет делиться иначе
Верховный Суд сформировал позицию судов при разрешении дел о расторжении брака и разделе совместно нажитого имущества

Юр. Консультации

Про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - Крюківський районний суд м. Кременчука - Маханьков О. В.

  1. РІШЕННЯ
  2. І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Провадження № 2/537/918/2014

Справа № 537/3929/14-ц

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29.07.2014 Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі: головуючого судді Маханькова О.В.,

за участю секретаря судового засідання Скічко Н В.,

позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Кременчуці Полтавської області цивільну справу за позовом фізичної особи ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою та прохала суд ухвалити рішення, яким стягнути з відповідача ОСОБА_2 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ? частини зі всіх видів заробітку, але не менше 30 відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення нею повноліття.

В своїй позовній заяві вказала, що вони з відповідачем перебували в шлюбі. В шлюбі народилась дитина - син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який знаходиться на утриманні позивачки.

Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, хоча має таку можливість. Позивачу одній самотужки важко утримувати дитину, оскільки вона отримує невелику заробітну плату, знаходиться в скрутному матеріальному становищі, в зв'язку з цим вона вимушена звернутися до суду.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала в повному обсязі, прохала суд задовольнити позов, стягнути з відповідача ОСОБА_2 аліменти в розмірі 14 частини з усіх видів заробітку, але не менше 30 відсотків від прожиткового мінімуму на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 і до його повноліття.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з*явився, направив клопотання про розгляд позову без його участі, проти задоволення позову не заперечує.

Суд, вислухавши позивача, відповідача проаналізувавши представлені докази, встановив наступне:

Подружжя ОСОБА_1 перебували у зареєстрованому шлюбі. З 2014року не проживають разом.

Від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копію свідоцтва про народження, виданого Крюківським відділом реєстрації актів громадянського стану Кременчуцького міського управління юстиції Полтавської області, що мається в матеріалах справи.

В судовому засіданні встановлено, що син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований та проживає з позивачкою, що підтверджує довідка ТОВ «Добробит» про склад сім»ї. Позивачка вказала, що на утримання сина відповідач в добровільному порядку не надає матеріальної допомоги і син перебуває на повному її утриманні.

Відповідно до ст. 18 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Україною 27.02.1991 р., держави учасниці докладають всіх можливих зусиль до того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Батьки, або у відповідних випадках законні опікуни, несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини.

Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування. В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється як найкращому забезпеченню інтересів дитини.

У відповідності до ст.ст. 180,185 СК України батьки зобов'язані утримувати свою неповнолітню дитину до виповнення їй 18 років.

Між позивачем та відповідачем по справі ускладнилися відносини, сторони проживають окремо один від одного. В добровільному порядку відповідач не надає достатньої допомоги дитині, не допомагає матеріально.

Підстав для звільнення відповідача ОСОБА_2 від обов'язку утримувати дитину, судом не встановлено.

Договору між батьками про сплату аліментів на дитину не досягнуто, тому він підлягає вирішенню в судовому порядку.

При визначенні розміру аліментів судом враховано стан здоров*я та матеріальний стан відповідача ОСОБА_2, стан здоров*я та матеріальне становище дитини.

Обов'язок утримувати дитину є рівною мірою обов»язком як матері, так і батька, причому обов»язком особистим, індивідуальним, який не залежить від віку батьків. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не звільняє їх від обов»язків щодо дитини. Батьки зобов»язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Виконання передбачених ст.150 СК України обов»язків батьків щодо виховання та розвитку дитини, пов»язане з належним утриманням дитини, від якого залежить забезпечення умов для розвитку дитини здоровою як фізично так і духовно.

Тому, визначений на законодавчому рівні прожитковий мінімум для дитини певного віку має забезпечуватись насамперед батьками дитини.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст..184 СК України.

Відповідно до ст.191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред*явлення позову.

У разі наявності додаткових витрат на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо) позивач вправі звернутися до суду з відповідним позовом, який не пов'язаний зі сплатою аліментів (ст. 185 СК України).

Вимоги позивача ОСОБА_1. обґрунтовані та доведені в судовому засіданні доказами, тому підлягають задоволенню, виходячи з того, що відповідач працює та отримує заробітну плату, а тому з відповідача необхідно стягнути аліменти в розмірі 14 частини з усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

На підставі ст.367 ЦПК України, рішення суду підлягає обов*язковому негайному виконанню по справам про аліменти в межах суми платежу за один місяць.

Відповідно до положень ст.ст.81,88 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню в дохід держави з відповідача.

Керуючись ст.ст. 4,10,60,213-215 ЦПК України, ст.ст. 180-182,191 СК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - задовольнити .

Стягнути з ОСОБА_2 /ідент. НОМЕР_1 /, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 14 частини з усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 15.07.2014року.

Стягнути з ОСОБА_2 /ідент.НОМЕР_1 /, ІНФОРМАЦІЯ_3 243/двісті сорок три/ грн.. 60коп. судового збору в прибуток держави.

Рішення в частині стягнення аліментів в розмірі суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Полтавської області через Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області протягом десяти днів з дня складання рішення в повному обсязі. Особи , які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Суддя: О.В.Маханьков

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 29 липня 2014року

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Не пропустите:

Получение разрешения на трудоустройство

Прежде чем начать работать на территории Украины иностранец должен будет получить разрешение на трудоустройство.

Создание юридического лица

Характерным признаком юридических лиц частного права является то, что они создаются и действуют на основании учредительных документов.

Помощь специалиста позволит безболезненно и быстро разрешить многие сложности

Помощь юриста позволит безболезненно и быстро разрешить многие сложности, сохранить средства и ресурсы, защитить права человека

Консультация адвоката по заработной плате

О принципах начисления заработной платы и о том, куда можно обратиться, если нужна консультация адвоката по трудовому праву


Отзывы о нас
Доброй ночи!

Этот интернет сайт просто обалденный. Благодарю. Несомненно необходимый и удобный портал.
Анонс событий
Рекомендовано
Судебная практика

№910/20105/13

Судья: Отрюх Б.В.
07.01.2015

№757/93/15-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015