Юридическая помощь
Юридическая помощь
У Вас проблемы, и Вы не знаете как их разрешить?
Спросите опытных юристов — мы не оставим Вас в беде!
Юридические Статьи
Услуги и консультация адвоката

Услуги и консультация адвоката В целях защиты как своих собственных интересов, так и для защиты собственного бизнеса стоит использовать те профессиональные ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть Вашей жизни Уголовный процесс представляет собой на практике очень сложный процесс, при котором сплетаются самые разные интересы.

Юридические Новости
Новые нормы по защите прав граждан

Новые нормы по защите прав граждан
С 1 января 2013 г. появились новые нормы, которые касаются защиты прав граждан.

Конституционный Суд: имущество ...

Конституционный Суд: имущество супругов будет делиться иначе
Верховный Суд сформировал позицию судов при разрешении дел о расторжении брака и разделе совместно нажитого имущества

Юр. Консультации

Про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - Будьоннівський районний суд м. Донецька - Заборський В. О.

  1. РІШЕННЯ
  2. І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

ЄУ №254/10427/13-ц

Справа № 2/254/392/2014

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Заочне

04 квітня 2014 року м. Донецьк

Будьоннівський районний суд м. Донецька в складі:

головуючого судді Заборського В.О.,

при секретарі Перевертайло І.В.,

розглянувши у судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

ВСТАНОВИВ:

12 грудня 2013 року, позивачка звернулась до Будьоннівського районного суду м. Донецька з позовом, в якому зазначила, що з 28 квітня 2012 року перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем ОСОБА_2 Від шлюбу мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з нею та знаходиться повністю на її утриманні. Відповідач ухиляється у добровільному порядку надавати матеріальну допомогу на утримання дитини, хоча інших дітей не має, стягнень по виконавчим листам з нього не проводиться. Просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти у розмірі 1/4 частини від усіх доходів відповідача до повноліття дитини.

Позивачка у судове засідання не з'явилась, суду надана заява с проханням розглядати справу за її відсутність, позовні вимоги підтримує у повному обсязі, не заперечує проти заочного розгляду справи.

Належним чином сповіщений про час та місце слухання справи відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив.

За ухвалою суду справа розглянута заочно за наявних в справі доказів в порядку ст. 224 ЦПК України.

На підставі досліджених в судовому засіданні письмових доказів судом встановлені наступні фактичні обставини:

ОСОБА_3 згідно до свідоцтва про народження народився 14 жовтня 2012 року, про що у Книзі реєстрації народжень відділом реєстрації актів цивільного стану Будьоннівського РУЮ м. Донецька 23 жовтня 2012 року зроблено відповідний запис за № 718, його батьком вказано - ОСОБА_2, а матір'ю - ОСОБА_1

Відповідно до Конвенції ООН про права дітей від 20 листопада 1989 року (ратифікована Україною Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року №789-ХII) дитина, з огляду на її фізичну й розумову незрілість, вимагає спеціального захисту й турботи, включаючи належний правовий захист, як до, так і після народження.

Обов'язок батьків по утримуванню дітей до досягнення ними повноліття закріплений в ч. 2 ст. 51 Конституції України і в ст. 180 Сімейного кодексу України, яка говорить, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до вимог ст.181 СК України за рішенням суду гроші на утримання дитини присуджуються в частині від доходу його матері, батька і (або) у твердій грошові сумі.

Згідно зі ст.ст. 182, 183 СК України частина заробітку (доходу) батька, що буде стягуватися, як аліменти, визначається судом. При цьому розмір аліментів на одну дитину при будь-яких обставинах не може бути менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Передбачених законом підстав для звільнення ОСОБА_2 від обов'язку утримання дитини судом не встановлено. Домовленості між батьками щодо способу утримання дитини не досягнуто.

Оцінивши надані по справі докази, суд дійшов висновку, що ОСОБА_2 не виконує у відношенні своєї малолітньої дитини передбачені сімейним законодавством батьківські обов'язки з її утримання, чим порушує право дитини на достатній рівень життя.

Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, який буде сплачуватись суд враховує матеріальне становище відповідача і визначає аліменти на утримання неповнолітньої дитини у відсотковому співвідношенні - у розмірі 1/4 частини від заробітку (доходу) його батька - ОСОБА_2, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Вимогами п.1 ст.191 СК України передбачено, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду з дня пред'явлення позову.

Відповідно до вимог статей 81, 88 ЦПК України, оскільки позивачка звільнена від сплати судового збору при звернені з даним позовом до суду, з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 229,40 грн.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 180, 182, 183 і 191 СК України, ст. ст.10, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, щомісяця аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку /доходу/, до досягнення дитиною повноліття, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, починаючи з 12 грудня 2013 року.

Рішення суду в частині стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітньої дитини на користь ОСОБА_1 у межах платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір до доходу держави у розмірі 229 (двісті двадцять дев'ять) грн.. 40 коп.

На рішення позивачем може бути подана апеляційна скарга в Апеляційний суд Донецької області через Будьоннівський районний суд м. Донецька протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідач, який не з'явився у судове засідання, може подати до Будьоннівського районного суду м. Донецька заяву про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя:

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Не пропустите:

Консультация адвоката по заработной плате

О принципах начисления заработной платы и о том, куда можно обратиться, если нужна консультация адвоката по трудовому праву

Роль посредника при урегулировании конфликта

Так как правовую сторону любого конфликта возможно успешно разрешить только с помощью специалиста, будь-то ссора между супругами, либо старый конфликт между деловыми.

Раздел имущества через суд

Помощь адвоката в проведении переговоров о разделе имущества и собственно разделе крайне необходима

Наследственные споры в Киеве: адвокаты по наследству и услуги

Адвокат по наследсвенным спорам предоставляет юридические услуги и помагает решать дела в суде.


Отзывы о нас
Чувствуется истинная забота о ближних. Благодаря столь занимательному интернет проекту я, наконец-то, надумался.

Для меня это просто большая находка! Уже неделю зависаю на интернет проекте и валить отсюда не собираюсь.
Анонс событий
Рекомендовано
Судебная практика

№910/20105/13

Судья: Отрюх Б.В.
07.01.2015

№757/93/15-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015