19.05.2014 Справа № 756/5341/14-ц
унікальний №756/5341/14-ц
провадження № 2/756/2831/14
УХВАЛА
19 травня 2014 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Маринченко М.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу.
Відповідно до ч.1 ст.109 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.
Згідно з ч. 2 ст. 110 ЦПК України позови про розірвання шлюбу можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатись за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
В позовній заяві позивач вказує адресу проживання відповідача - АДРЕСА_1, що територіально не відноситься до Оболонського району м. Києва.
При цьому, в позовній заяві відсутні будь-які посилання (з наданням відповідних доказів) на те, що саме на утриманні позивача є малолітні або неповнолітні діти або що він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача; в позовній заяві відсутнє посилання на наявність домовленості між сторонами про те, що справа буде розглядатись в Оболонському районному суді м. Києва з наданням відповідних доказів.
Крім того, з відповіді адресного бюро вбачається, що відповідач по м. Києву та Київській області зареєстрованим не значиться. Будь-яких доказів того, що в Оболонському районі м. Києва знаходиться майно відповідача або в Оболонському районі м. Києва було останнє відоме зареєстроване місце проживання чи перебування відповідача в Україні (ч. 10 ст. 110 ЦПК України) також не надано.
Відповідно до ст.115 ЦПК України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду.
Відповідно до п.4 ч.3 ст.121 ЦПК України заява повертається позивачу у випадках, коли справа не підсудна цьому суду.
За таких обставин вказана справа не підсудна Оболонському районному суду м. Києва, у зв'язку з чим позовна заява підлягає поверненню позивачеві.
Керуючись ст.ст.109, 110,115, 121 ЦПК України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу повернути позивачу для подання до належного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції шляхом подання в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги на ухвалу суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя М.М. Маринченко