Юридическая помощь
Юридическая помощь
У Вас проблемы, и Вы не знаете как их разрешить?
Спросите опытных юристов — мы не оставим Вас в беде!
Юридические Статьи
Услуги и консультация адвоката

Услуги и консультация адвоката В целях защиты как своих собственных интересов, так и для защиты собственного бизнеса стоит использовать те профессиональные ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть Вашей жизни Уголовный процесс представляет собой на практике очень сложный процесс, при котором сплетаются самые разные интересы.

Юридические Новости
Новые нормы по защите прав граждан

Новые нормы по защите прав граждан
С 1 января 2013 г. появились новые нормы, которые касаются защиты прав граждан.

Конституционный Суд: имущество ...

Конституционный Суд: имущество супругов будет делиться иначе
Верховный Суд сформировал позицию судов при разрешении дел о расторжении брака и разделе совместно нажитого имущества

Юр. Консультации

про нездатність самостійно пересуватися за участю: представника позивача -Цоли Ольги Володимирівни (посвідчення № УП - 1077 від 11 - Окружний адміністративний суд міста Києва - Огурцов О.П.

  1. ПОСТАНОВА
  2. І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

27 жовтня 2012 року 23:24 № 2а-14798/12/2670

Колегія суддів Окружного адміністративного суду міста Києва у складі: головуючий суддя Огурцов О.П., судді Кармазін О.А., Кузьменко В.А. при секретарі судового засідання Покотило М.С., розглянувши адміністративну справу

за позовомПолітичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" в особі уповноваженої особи партії "ВО "Батьківщина" Цоли Ольги Володимирівнидо Окружної виборчої комісії Одномандатного виборчого округу № 211провизнання протиправною бездіяльності окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 211 щодо невжиття заходів до контролю за діяльністю дільничних виборчих комісій в межах ОВО №211 та зобов'язання окружну виборчу комісію на своєму засіданні розглянути питання дотримання законодавства дільничними виборчими комісіями під час розгляду заяв виборців про нездатність самостійно пересуватися

за участю:

представника позивача -Цоли Ольги Володимирівни (посвідчення № УП - 1077 від 11.08.2012),

представника відповідача -Гриценко В.В. (постанова № 8 від 03.09.2012),

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Політична партія "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" в особі уповноваженої особи партії "ВО "Батьківщина" Цоли Ольги Володимирівни звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Окружної виборчої комісії Одномандатного виборчого округу № 211 про визнання протиправною бездіяльності окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 211 щодо невжиття заходів до контролю за діяльністю дільничних виборчих комісій в межах ОВО №211 та зобов'язання окружну виборчу комісію на своєму засіданні розглянути питання дотримання законодавства дільничними виборчими комісіями під час розгляду заяв виборців про нездатність самостійно пересуватися.

Відповідно до частини десятої статті 108 Закону України "Про вибори народних депутатів України" встановлено, що суд, до якого подано адміністративний позов щодо призначення, підготовки і проведення виборів депутатів, невідкладно повідомляє Центральну виборчу комісію, відповідну окружну та (чи) дільничну виборчу комісію про його надходження та про ухвалене судом рішення.

На виконання вказаного припису судом повідомлено Центральну виборчу комісію про надходження позовної заяви Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" в особі уповноваженої особи партії "ВО "Батьківщина" Цоли Ольги Володимирівни та відкриття провадження у справі шляхом надсилання копій ухвал про відкриття провадження у справі та про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду № 2а-14798/12/2670 електронною поштою.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем не було надано правової допомоги членам дільничих виборчих комісій, а саме де було доведено до відома постанову Центральної виборчої комісії № 126 від 27.02.2012, та не було здійснено контроль за додержанням і однаковим застосування законодавства дільничними виборчими комісіями, а саме, за наявності суттєвих підстав для перевірки і встановлення кількості виборців, які у день виборів народних депутатів України не здатні тимчасово пресуватися, не здійснено контроль щодо складання списків виборців які голосують за межами виборчої дільниці. Також позивач посилався на те, що до вказаних списків включено осіб за заявами щодо яких є підстави вважати, що вони не написані власноруч виборцем, що бажає голосувати на дому та до яких додано документи що не є довідками медичних установ, оскільки не містять підпису особи, що її видала та/або видані неіснуючою медичною установою, та щодо зазначеного факту ним було подано відповідні заяви відповідачу.

У судовому засідання 27.10.2012 представник позивача підтримала позовні вимоги та просила суд задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні 27.10.2012 заперечив проти позовних вимог, надав усні пояснення та просив суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, колегія суддів, -

В С Т А Н О В И ЛА:

Політична партія "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" вважаючи, що Окружною виборчою комісією Одномандатного виборчого округу № 211 було допущено бездіяльність щодо невжиття заходів до контролю за діяльністю дільничних виборчих комісій підчас винесення постанов "Про розгляд отриманих заяв виборців щодо голосування на дому (поза межами виборчої дільниці)" та складання списків виборців які голосують поза межами виборчої дільниці, звернулась з відповідним позовом до суду.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд зазначає наступне.

Відповідно до пунктів 2 частини другої статті 31 Закону України "Про вибори народних депутатів України" Окружна виборча комісія здійснює в межах відповідного одномандатного округу контроль за додержанням і однаковим застосуванням законодавства про вибори депутатів виборцями, дільничними виборчими комісіями та їх членами, органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування, посадовими і службовими особами цих органів, підприємствами, закладами, установами, організаціями та їх посадовими особами, засобами масової інформації, їх власниками, посадовими особами та творчими працівниками, кандидатами у депутати, партіями, їх представниками та уповноваженими особами, довіреними особами кандидатів у депутати в одномандатних округах, офіційними спостерігачами, громадськими організаціями.

Пунктом 3 частини другої вказаної статті встановлено, що Окружна виборча комісія надає правову, організаційно-методичну, технічну допомогу дільничним виборчим комісіям, організовує навчання членів цих комісій з питань організації виборчого процесу

Таким чином на Окружну виборчу комісію покладено обов'язок щодо здійснення в межах відповідного одномандатного округу контролю за додержанням і однаковим застосуванням законодавства про вибори дільничними виборчими комісіями та їх членами, а також здійснює надання правової, організаційно-методичної та технічної допомоги та організовує навчання з питань організації виборчого процесу.

Отже, зазначеними положеннями Закону України "Про вибори народних депутатів України" передбачено право окружної виборчої комісії на здійснення контролю за додержанням і однаковим застосуванням законодавства про вибори дільничними виборчими комісіями та їх членами, надання допомоги та проведення навчання, водночас не надано повноважень на втручання в їх діяльність при здійсненні розгляду заяв виборців з проханням забезпечити їм голосування за місцем їх перебування, прийняття за результатами їх розгляду відповідних рішень та складанню списків виборців які голосують поза межами виборчої дільниці.

Частиною другою статті 19 Конституції України, встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини вісімнадцятої статті 33 Закону України "Про вибори народних депутатів України" ніхто не має права втручатися у діяльність виборчих комісій, крім як у випадках, передбачених законом.

Таким чином, у відповідача не було правових підстав для проведення з власної ініціативи перевірки обґрунтованості винесення дільничими виборчими комісіями постанов "Про розгляд отриманих заяв виборців щодо голосування на дому (поза межами виборчої дільниці)" та складання списків виборців які голосують поза межами виборчої дільниці, а також права надавати дільничним виборчим комісіям вказівок щодо розгляду таких заяв.

Посилання позивача на те, що ним подавались відповідачу заяви щодо фактів вчинення порушень підчас винесення дільничними виборчими комісіями постанов "Про розгляд отриманих заяв виборців щодо голосування на дому (поза межами виборчої дільниці)" та складання списків виборців які голосують поза межами виборчої дільниці, як на обґрунтування того, що відповідач був повідомлений про порушення дільничними виборчими комісіями вимог чинного законодавства не приймаються судом до уваги з огляду на те, що позивачем не надано суду жодних доказів на підтвердження подання відповідачу вказаних заяв.

Будь - яких інших доказів та обґрунтувань, крім посилань на подання позивачу відповідних заяв, про факти допущення дільничними виборчими комісіями порушень виборчого законодавства при винесенні постанов "Про розгляд отриманих заяв виборців щодо голосування на дому (поза межами виборчої дільниці)" та складання списків виборців які голосують поза межами виборчої дільниці позивачем суду не надано.

З огляду на викладене, враховуючи те, що відповідачу не надано повноважень на втручання в діяльність дільничних виборчих комісій при здійсненні розгляду заяв виборців з проханням забезпечити їм голосування за місцем їх перебування, прийняття за результатами їх розгляду відповідних рішень та складанню списків виборців, а також те, що у суду відсутні докази на підтвердження того, що відповідачу були відомі факти про допущення дільничними комісіями порушень виборчого законодавства при вчиненні вказаних дій, колегія суддів дійшла висновку про те, що відповідачем не було допущено бездіяльність щодо невжиття заходів до контролю за діяльністю дільничних виборчих комісій.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на викладене колегія суддів дійшла висновку про те, що позовні вимоги необґрунтовані та не підлягають задоволенню

Керуючись вимогами статей 69-71, 94, 160-165, 167, 172, 175 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,

П О С Т А Н О В И ЛА:

У задоволенні адміністративного позову Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" в особі уповноваженої особи партії "ВО "Батьківщина" Цоли Ольги Володимирівни до Окружної виборчої комісії Одномандатного виборчого округу № 211 про визнання протиправною бездіяльності окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 211 щодо невжиття заходів до контролю за діяльністю дільничних виборчих комісій в межах ОВО №211 та зобов'язання окружну виборчу комісію на своєму засіданні розглянути питання дотримання законодавства дільничними виборчими комісіями під час розгляду заяв виборців про нездатність самостійно пересуватися - відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили відповідно до частини третьої статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції не пізніш як за чотири години до початку голосування, з урахуванням правил, визначених статтями 185, 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя О.П. Огурцов

Судді О.А. Кармазін

В.А. Кузьменко

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Не пропустите:

Клиент юридической помощи спокоен за исход дела

Мы стремимся разрешать проблемы клиента исключительно законными способами, которые максимально помогут решить все возможные неурядицы с Законом

Регистрация изменений ООО и других юридических лиц

Регистрация изменений юридических лиц – процедура, к осуществлению которой хотя бы раз прибегает большинство компаний в процессе своей деятельности.

Наследство и гражданский брак в Украине

Узнайте как получить наследство перебываючи в гражданском браке с покойным по Закону в Украине.

Юрист подскажет как сделать правильно

Разве не проще обратиться за помощью к юристу, который подскажет, как все сделать правильно?


Отзывы о нас
С огромной благодарностью отзываемся о всех, кто принимал участие в создании сайта. Этот интернет сайт,действительно, на сегодняшний день - неповторимый в своем роде. Здорово, что есть такие так необходимые всем интернет порталы. Сайт достаточно многообразен в пользовании. На нем полезно проводить отдых - просто и быстро.

Благодарим Вас за этот величайший труд, который Вы делаете каждый день для нас. Умнички!!!
Анонс событий
Рекомендовано
Судебная практика

№910/20105/13

Судья: Отрюх Б.В.
07.01.2015

№757/93/15-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015