23.06.2014 Справа № 756/6317/14-к
Справа № 756/6317/14
Провадження № 1-в/756/138/14
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 червня 2014 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Жука М.В.,
при секретарі Іванові О.В.,
за участю Брики Є.О.,
представника ВКВІ Білоконь К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві подання Оболонського РВ КВІ м. Києва про застосування амністії, відносно
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Чернігова, громадянку України, українки, освіта середня, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1
засуджену вироком Дніпровського районного суду м. Києва від 30.07.2012 року за ч. 2 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі, на підставі ст. 79 КК України звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки, з покладенням на неї обов'язків передбачених ст. 76 КК України,
в с т а н о в и в:
Начальник Оболонського РВ КВІ м. Києва Дейнега Н.О. звернулася до суду з поданням про звільнення ОСОБА_3 від призначеного покарання на підставі п. в) ст. 1 Закону України "Про амністію у 2014 році".
У судовому засіданні представник РВ КВІ та прокурор подання підтримали, просили звільнити засуджену ОСОБА_3 на підставі акту амністії.
ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилась, подавши заяву в якій заперечує проти застосування до неї амністії.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи та вивчивши матеріали особової справи, суд дійшов наступного висновку.
Судом установлено, що вироком Дніпровського районного суду м. Києва від 30.07.2012 року ОСОБА_3 засуджено за ч. 2 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі, на підставі ст. 79 КК України звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки, з покладенням на неї обов'язків передбачених ст. 76 КК України.
Контроль за поведінкою засудженої під час іспитового строку здійснює Оболонське РВ КВІ м. Києва.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про застосування амністії в Україні" амністія є повне або часткове звільнення від відбування покарання осіб, визнаних винними у вчиненні злочину, або кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно цих осіб не набрали законної сили. Амністія оголошується законом про амністію, який приймається відповідно до положень Конституції України, Кримінального кодексу України та цього Закону.
19 квітня 2014 року набрав чинності Закон України №1185-VII від 08.04.2014 року "Про амністію у 2014 році".
Згідно із ч. 2 ст. 86 КК України законом про амністію особи, визнані винними у вчиненні злочину обвинувальним вироком суду, або кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно цих осіб не набрали законної сили, можуть бути повністю або частково звільнені від відбування покарання.
Згідно ч. 8 ст. 9 Закон України "Про амністію у 2014 році" застосування амністії не допускається, якщо обвинувачений (підсудний) або засуджений заперечує проти цього.
Враховуючи, що засуджена ОСОБА_3 заперечує щодо її звільнення від призначеного вироком Дінпровського районного суду м. Києва від 30.07.2012 року покарання на підставі акту амністії про, що подала відповідну заяву, суд не має підстав для задоволення подання ВКВІ.
Керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України, ст.ст. 74, 86 КК України, суд -
у х в а л и в:
У задоволенні подання начальника Оболонського РВ КВІ м. Києва про застосування амністії відносно засудженої ОСОБА_3 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом 7 днів з моменту її оголошення.
Суддя