ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 червня 2014 року м. Київ № 826/8828/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Бояринцева М.А., ознайомившись з позовною заявою
Товариства з обмеженою відповідальністю "Госнаб" до 1) Державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві Малишева Максима Сергійовича, 2) Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Госнаб" звернулося до суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві Малишева Максима Сергійовича про відмову у державній реєстрації права власності на квартиру № 75, розташовану в м. Києві, бульвар Верховної Ради, 21-б на підставі заяви № 4503786 від 13 грудня 2013 року та про зобов'язання державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві внести до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запис про право власності на квартиру № 75, розташовану в м. Києві, бульвар Верховної Ради, 21-б на підставі заяви № 4503786 від 13 грудня 2013 року.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду відбувається шляхом подання позовної заяви, яка має бути оформлена згідно статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
У відповідності до частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позивач в позовній заяві зазначає про те, що рішенням державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві Малишева Максима Сергійовича від 17 грудня 2013 року № 9131529 відмовлено у державній реєстрації права власності на квартиру № 75, розташовану в м. Києві, бульвар Верховної Ради, 21-б, проте позивачем до позовної заяви не додано оскаржуваного рішення.
Крім того, позивачем в позовній заяві не викладено обставин на обгрунтування своїх вимог та не надано доказів на підтвердження своєї позиції.
Таким чином, позивачу необхідно викласти обставини, якими позивач обгрунтовує позовні вимоги щодо протиправності рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві Малишева Максима Сергійовича про відмову у державній реєстрації права власності на квартиру № 75, розташовану в м. Києві, бульвар Верховної Ради, 21-б із наданням відповідних доказів на підтвердження своєї позиції та копії оскаржуваного рішення державного реєстратора.
Разом з тим, частиною четвертою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Проте, позивачем не додано копії позовної заяви для відповідача та доказу на підтвердження сплати судового збору.
Таким чином позивачу необхідно подати копію позовної заяви з копіями всіх документів, що приєднуються до неї для відповідача та оригінал квитанції про сплату судового збору.
При цьому суд зазначає, що згідно частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" у 2014 році установлено мінімальну заробітну плату розмірі 1218 гривень.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 73,08 грн.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем у п'ятиденний строк з дня набрання ухвалою законної сили шляхом викладення обставин, якими позивач обгрунтовує позовні вимоги щодо протиправності рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві Малишева Максима Сергійовича про відмову у державній реєстрації права власності на квартиру № 75, розташовану в м. Києві, бульвар Верховної Ради, 21-б із наданням відповідних доказів на підтвердження своєї позиції та копії оскаржуваного рішення державного реєстратора та шляхом подання до суду копії позовної заяви з копіями всіх документів, що приєднуються до неї для відповідача та оригінал квитанції про сплату судового збору. Виправлені недоліки повинні бути усунуті позивачем через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Госнаб" без руху .
2.Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня набрання ухвалою законної сили для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя М.А. Бояринцева