Справа № 444/8894/12
УХВАЛА
14.12.2013 року Суддя Центрально-Міського районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області Філатов К. Б, розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті Кривому Розі ради про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, -,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з вказаним позовом. В обґрунтування позову вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її бабуся, яка при житті заповідала їй домоволодіння. Право власності померлої на домоволодіння було зареєстровано в БТІ. Правовстановлюючий документ на домоволодіння, що підтверджував право власності на спадкове майно спадкодавця, був втрачений. Вона, позивачка, звернулася до Криворізької філії Державного нотаріального архіву за видачею їй дублікату свідоцтва про право власності померлої на спадкове майно, але їй було відмовлено, оскільки свідоцтво про право на спадщину, що зберігається в архіві не відповідає законодавству (не містить гербової печатки). Представник позивачки звертався до Криворізького БТІ за видачею витягу з Реєстру прав власності на спадкове домоволодіння, але йому було відмовлено з посиланням на те, що вказана інформація є конфіденційною інформацією. Позивачка просить визнати за нею право на спадщину.
Позовна заява не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України.
Відповідно до абз. 2, 3 п. 23 Постанови Пленуму Верховного суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Як вбачається із позовної заяви, нотаріус відмовляє у видачі свідоцтва на право на спадщину не у зв'язку з наявністю спору, а у зв'язку із тим, що позивачка не може підтвердити право власності на спадкове майно у спадкодавця.
Документи, що підтверджують таке право власності повинні бути в БТІ, отримати їх при дотриманні встановленого законом порядку позивачка має право.
Лише у разі відсутності таких документів можна звертатися до суду, але не з позовом про визнання права власності за спадкоємцем, а з позовом про визнання права власності за спадкодавцем, або із заявою про встановлення факту належності документу спадкодавцю, тощо.
Керуючись ст. ст. 119, 121 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву залишити без руху, надавши позивачеві строк для виправлення, зазначених у ухвалі недоліків протягом 5 днів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: К. Б. Філатов