ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44 тел. 284-18-98
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
14.08.14
Справа № 910/13436/14.
Суддя Мельник В.І., розглянувши зустрічну позовну заяву Приватного підприємства "Фінансово-будівельна компанія "Завод Луч"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Девелоперська компанія АРЦ"
про стягнення 201,36 грн.
ВСТАНОВИВ:
У провадженні господарського суду м. Києва знаходиться справа № 910/13436/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Девелоперська компанія АРЦ" до Приватного підприємства "Фінансово-будівельна компанія "Завод Луч" про стягнення 147 093,93 грн.
13.08.2014р. через відділ діловодства господарського суду міста Києва надійшла зустрічна позовна заява Приватного підприємства "Фінансово-будівельна компанія "Завод Луч" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Девелоперська компанія АРЦ" про стягнення 201,36 грн.
Як передбачено ст.60 ГПК України, відповідач має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов`язаний з первісним.
Подання зустрічного позову провадиться за загальними правилами подання позовів.
Розглянувши зустрічну позовну заяву Приватного підприємства "Фінансово-будівельна компанія "Завод Луч", суд визнав подані матеріали достатніми для прийняття зустрічної позовної заяви до розгляду разом з первісним позовом.
Керуючись ст.ст. 60, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти зустрічну позовну заяву до розгляду та розглядати спільно з первісною позовною заявою.
2. Розгляд справи призначити на 05.09.14 о 11:10 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал № 20 .
3. Зобов'язати позивача за зустрічним позовом:
- направити у судове засідання свого повноважного представника.
Зобов`язати відповідача за зустрічним позовом подати завчасно до початку судового засідання через канцелярію суду:
- письмовий відзив на позов, з поданням доказів, що підтверджують викладені у ньому обставини та докази його відправлення позивачу за зустрічним позовом.
- направити для участі у судовому засіданні свого повноважного представника.
Суд звертає увагу сторін на наступне:
- спір між сторонами може бути врегульований шляхом укладання мирової угоди.
- ст. 28 ГПК України визначає, що повноваження представників юридичних осіб підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації, установи, а від імені громадян – нотаріально посвідченою довіреністю. Вказана норма не передбачає надання суду (до справи) копій таких довіреностей.
- реалізація права відповідача щодо подання відзиву на позовну заяву (ст. 59 ГПК України) здійснюється шляхом надіслання відзиву до господарського суду (в оригіналі), позивачу, іншим відповідачам, прокурору (в копіях), тобто завчасно до початку судового засідання. Подача відповідачем відзиву на позовну заяву під час судового засідання унеможливлює реалізацію права інших учасників спору на підготовку у повному обсязі своїх доводів та заперечень на відзив відповідача, що впливає на строки розгляду справи.
- згідно з п. 3.5.6 Інструкції з діловодства в господарських судах України справа формується з документів, які пройшли реєстрацію службою діловодства суду. Крім того, п. 2.4 роз’яснення Пленуму ВГСУ від 26.12.2011р. № 18 «Про деякі питання практики застосування ГПК України судами першої інстанції» передбачена обов”язкова реєстрація в канцелярії суду письмових доказів, не залучених до позовної заяви. Отже, з метою економії процесуального часу сторін, суд зобов’язує даних сторін подавати такі докази, заздалегідь до початку судового засідання через канцелярію суду.
- в силу положень ч.1 ст. 4-3, ст. 38 ГПК України витребування судом доказів є можливим лише за клопотанням сторін у випадках, коли сторони з різних обґрунтованих причин не можуть подати ті чи інші конкретні докази.
- строк розгляду справи обмежений процесуальним законодавством, а отже, у випадку нез’явлення у судове засідання представників сторін та ненадання суду доказів, справа буде розглянута за наявними у ній матеріалами.
6. Суд нагадує сторонам, що за невиконання вимог ухвали суду настає відповідальність, передбачена ч. 5 ст. 83 ГПК України.
Суддя В.І. Мельник