Справа № 1304/10871/12
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"29" листопада 2013 р. м.Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Юрків О.Р., розглянувши матеріали справи за заявою Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова за участю заінтересованих осіб Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Софі», Відкритого акціонерного товариства «ВТБ Банк» про розкриття інформації, що містить банківську таємницю ,-
В С Т А Н О В И В:
заявник звернувся в суд з заявою про розкриття ВАТ «ВТБ Банк» інформації, яка містить банківську таємницю щодо ТзОВ «Торговий дім «Софі».
З матеріалів заяви вбачається, що ДПІ у Залізничному районі м. Львова проводиться дослідча перевірка по матеріалах документальної позапланової виїзної перевірки фінансово-господарської діяльності ТзОВ «Торговий дім «Софі» в порядку ст.97 КПК України /в редакції 1960 року/. Заявник вважає, що без отримання інформації, яка містить банківську таємницю, неможливо проведення повної, об’єктивної та всебічної перевірки викладеного.
Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правовий режим банківської таємниці в Україні визначається ЦК України, а також Законом України «Про банки і банківську діяльність», в якому визначено поняття банківської таємниці та встановлено механізм збереження та порядок її розкриття.
Розкриття банківської таємниці може здійснюватись у двох формах: адміністративній – забезпечується на вимогу компетентних осіб, зазначених у законі, безпосередньо банком і без попереднього звернення до суду; судовій – надається банком, але на вимогу суду або за рішенням суду.
Що стосується доступу до банківської таємниці за рішенням суду, то таке право надається лише в результаті розгляду цивільних справ за правилами глави 12 розділу IV ЦПК України, яка передбачає розкриття банком таємниці щодо осіб, які цим банком обслуговуються.
Згідно зі ст. 234 ЦПК України, окреме провадження, у порядку якого суд розглядає справу про розкриття банком інформації, що становить банківську таємницю, це вид непозовного цивільного судочинства, при якому розглядаються цивільні справи щодо підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, до яких не відноситься оперативне супроводження збору доказової бази при проведенні дослідчих перевірок для вирішення питань в порядку ст. 97 КПК України.
Відповідно до п.5 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про судову практику в цивільних справах про розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб» № 10 від 30.09.2011 року, заяви про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичної та фізичної особи розглядаються в порядку цивільного судочинства незалежно від суб’єктного складу осіб. Разом із тим звернення органів досудового слідства у межах кримінального судочинства, заяви правоохоронних органів при здійсненні оперативно - розшукової діяльності мають розглядатися у порядку Кримінально-процесуального кодексу України (зокрема, статті 14-1, 66, 177, 178), тому у відкритті провадження у справі за такою має бути відмовлено.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
Підставою звернення заявника до суду є проведення дослідчої перевірки в порядку ст. 97 КПК України стосовно ТзОВ «Торговий дім «Софі».
Перевіривши матеріали заяви суд вважає, що в порядку цивільно-процесуального законодавства не підлягають розгляду заяви, пов’язані з оперативно-розшуковою діяльністю, дослідчою перевіркою або розслідуванням кримінальних справ, тому у відкритті провадження по заяві слід відмовити.
Керуючись п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В :
у відкритті провадження у справі за заявою Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова за участю заінтересованих осіб Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Софі», Відкритого акціонерного товариства «ВТБ Банк» про розкриття інформації, що містить банківську таємницю відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до апеляційного суду Льввівської області протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга може бути подана протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.Р.Юрків.