Юридическая помощь
Юридическая помощь
У Вас проблемы, и Вы не знаете как их разрешить?
Спросите опытных юристов — мы не оставим Вас в беде!
Юридические Статьи
Услуги и консультация адвоката

Услуги и консультация адвоката В целях защиты как своих собственных интересов, так и для защиты собственного бизнеса стоит использовать те профессиональные ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть ...

Уголовный адвокат - незаменимая часть Вашей жизни Уголовный процесс представляет собой на практике очень сложный процесс, при котором сплетаются самые разные интересы.

Юридические Новости
Новые нормы по защите прав граждан

Новые нормы по защите прав граждан
С 1 января 2013 г. появились новые нормы, которые касаются защиты прав граждан.

Конституционный Суд: имущество ...

Конституционный Суд: имущество супругов будет делиться иначе
Верховный Суд сформировал позицию судов при разрешении дел о расторжении брака и разделе совместно нажитого имущества

Юр. Консультации

Про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії В С Т А Н О В И В: ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до УПФУ в Деснянському район - Деснянський районний суд міста Києва - Шевчук О. П.

  1. ПОСТАНОВА

Номер провадження 2-а/754/599/14

Справа №754/12366/14-а

ПОСТАНОВА

Іменем України

05.08.2014 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Шевчук О.П., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у Деснянському районі м. Києва про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до УПФУ в Деснянському районі м. Києва про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії.

Свої вимоги позивач обгрунтовує тим, що він є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, інвалідом ІІ групи за захворюванням, пов'язаним з Чорнобильською катастрофою.

Позивач просить визнати дії відповідача неправомірними, щодо відмови в проведенні перерахунку та виплати пенсії позивачу в розмірах, зазначених в редакції Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року №796-ХІІ та зобов'язати відповідача перерахувати у подальшому пенсію згідно ст. 50, 54 Закону України №796 розміри пенсій, у зв'язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для відповідної групи осіб, починаючи з дня встановлення нового розміру, а також вчасно виплачувати належні її пенсії.

Ухвалою судді про відкриття скороченого провадження вимоги ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії за період з 01.01.2005 року по 23січня 2014 року залишено без розгляду.

Представник відповідача у наданих письмових запереченнях позов не визнав, посилаючись на його необґрунтованість та на те, що дії Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва при нарахуванні та виплаті позивачу основної та додаткової пенсії згідно з Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» узгоджуються з чинним законодавством.

Судом встановлено, що позивач віднесений до І категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є інвалідом 2 групи, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва та отримує пенсію згідно з Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії у розмірах, встановлених ст. 50, ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Листом Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва № 3513/09/П-510/1 від 19.06.2014 року, позивачу було надано довідку про розмір додаткової пенсії, обчисленої відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та відмовлено у проведенні пререрахунку пенсії.

Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до п. 13 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі, якщо особа має право на отримання пенсії відповідно доЗакону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та цього Закону, їй призначається одна пенсія за її вибором.

Статтею 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорії І встановлюються у вигляді державної пенсії; додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на отримання пенсії.

Відповідно до ч.1 ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» конкретні розміри всіх доплат, пенсій і компенсацій підвищуються Кабінетом Міністрів України відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати.

Частиною 4 ст. 54 даного Закону (в редакції, що діяла до прийняття Постанови КМУ № 745 від 06.07.2011 року) передбачено, що в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: по І групі інвалідності -10 мінімальних пенсій за віком; по ІІ групі інвалідності -8 мінімальних пенсій за віком; по ІІІ групі інвалідності -6 мінімальних пенсій за віком; дітям-інвалідам -3 мінімальних пенсій за віком.

Статтею 50 цього Закону (в редакції, що діяла до прийняття Постанови КМУ № 745 від 06.07.2011 року) визначено, що особам, віднесеним до категорії І, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах: інвалідам І групи - 100 процентів мінімальної пенсії за віком; інвалідом ІІ групи -75 процентів мінімальної пенсії за віком; інвалідам ІІІ групи, дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу -50 процентів пенсії за віком.

Частиною 1 ст. 33 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначені розміри пенсії по інвалідності залежно від групи інвалідності. Зі змісту статей 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вбачається, що під час визначення розміру як основної пенсії, так і щомісячної додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю за основу їх нарахування береться мінімальна пенсія за віком, яка в свою чергу визначається правилами ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», виходячи із нового розміру прожиткового мінімуму.

Відповідно до ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту на обсягу існуючих прав і свобод.

Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами та свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав і свобод -це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики.

Враховуючи те, що позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, вона наділена державою певним правовим статусом, який включає в себе й право на додаткові елементи соціального захисту.

Наділивши зазначеною соціальною гарантією осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильською катастрофи, держава таким чином взяла на себе публічне зобов'язання забезпечити належний матеріальний рівень цих осіб.

Тобто, між позивачем і державою встановлено певний правовий зв'язок у визначеній сфері життєдіяльності, який характеризується наявністю зобов'язання держави забезпечити соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік» від 14.06.2011 року було визначено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.

На виконання вимог даного Закону, 06.07.2011 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету». Дана постанова набрала чинності 23.07.2011 року, яка на сьогоднішній день не скасована та не визнана неконституційною.

Даною Постановою передбачено, зокрема, що особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виплачується у відповідних розмірах до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, зокрема, тим особам, що належать до категорії І інвалідам ІІІ групи -50 відсотків.

Однак коефіцієнти які передбачені Постановами № 1293 та № 894, не можуть застосовуватись до розміру пенсії позивача, оскільки вона обчислена відповідно до ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином, Постанови № 1293 та № 894 застосовуються до пенсії, призначених згідно ч.1 ст. 54 Закону № 796 та не мають жодного відношення до мінімального розміру пенсії по інвалідності, передбаченого ч.4 ст. 54 вищезазначеного Закону.

За таких обставин, суд вважає відмову відповідача у перерахунку пенсії такою, що відповідає вимогам законодавства, оскільки позивач отримує пенсію по інвалідності ІІІ групи, що настала внаслідок захворювання, пов'язаного з роботами на ЧАЕС, відповідно до ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за підставу її нарахування взято розмір мінімальної пенсії за віком, установлений законом.

Згідно ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень суд перевіряє чи вчинені вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначений Конституцією та Законами України.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 158-162 , 183-2 КАС України, ст. 49-67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адмінстративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у Деснянському районі м. Києва про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Не пропустите:

Получение разрешения на трудоустройство

Прежде чем начать работать на территории Украины иностранец должен будет получить разрешение на трудоустройство.

Услуги и консультация адвоката

В целях защиты как своих собственных интересов, так и для защиты собственного бизнеса стоит использовать те профессиональные услуги, которые на данный момент способны оказать опытные и наученные не одним судебным разбирательством адвокаты

Бюрократическая украинская система в Законе «Об административных услугах»

Первые впечатления, которые оставили административные услуги по-новому

Адвокат в Киеве: если Вам нужна комплексная юридическая поддержка и защита бизнеса.

Есть необходимость в услугах профессионального юриста, адвоката, который работал с хозяйственными спорами?


Отзывы о нас
Этот ресурс не только друг - ваш интернет проект, практически, - родственник для всех, кто живёт новыми видеоидеями!

Для меня это просто большая находка! Третью неделю сижу у Вас на сайте и уходить отсюда не собираюсь. Интересно, здорово!
Анонс событий
Рекомендовано
Судебная практика

№910/20105/13

Судья: Отрюх Б.В.
07.01.2015

№757/93/15-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015